Reklam Alanı
instagram
ÇözümNet 67 views 0

Instagram Hesabınızı Nasıl Dondurur yada Kapatırsınız

Instagram Dondurma/Kapatma Nasıl Yapılır?

Günlük akışı takip etmek, insanlardan haberdar olmak ya da sadık takipçilerinizle güzel anlarınızı paylaşmak eğlenceli olabilir. Fakat bunlardan sıkılmak, yeni bir hesap açmak istemek ya da güvenlik konusunda endişe etmek gibi çeşitli sebeplerle kullanıcılar Instagram hesaplarını kapatmak veya dondurmak isteyebiliyor. İlk önce fikri daha sonra değişebilecekler için daha uygun bir çözüm olacak dondurma işleminden başlayalım.

Nasıl Dondurulur?

Profilinizi kapatıldığında olduğu gibi kimsenin görmemesini ve istediğiniz zaman tekrar aktif etme şansını elinizde tutmak istiyorsanız, öncelikle mobil uygulamasından bunun mümkün olmayacağını söyleyelim. Bilgisayarınızdan hesabınıza giriş yaptıktan sonra profil simgenize dokunun. Daha sonra Profili Düzenle kısmına tıklayın. Sayfada sağ aşağıda bulunan Hesabımı Geçici Olarak Kapat seçeneğine tıklayın. Instagram size hesabınızı dondurma nedeninizi soracaktır ve buna bir cevap verdikten sonra şifrenizi girin. En son tekrar Hesabımı Geçici Olarak Kapat tuşuna basın ve işlem tamamlanacaktır. Bu aşamadan sonra beğenileriniz, yorumlarınız ve tabii ki fotoğraflarınız kimse tarafından görünmeyecek. Eğer sadece bilgilerinizin görünmesi konusunda endişe ediyorsanız hesabınızı gizli hale de getirebilirsiniz.

Nasıl Kapatılır?

Eğer daha fazla Instagram kullanmamak konusunda kararlıysanız dondurmak yerine kapatmayı seçmeniz mantıklı olacaktır. Bunun içinse https://www.instagram.com/accounts/login/?next=/accounts/remove/request/permanent/ adresine gittikten sonra yapmadıysanız giriş yapmanız gerekiyor. Bu seçenekte de yine Instagram size kapatma sebebinizi soruyor ve bu soruya cevap verdikten sonra şifrenizi girip devam edebilirsiniz. Son olarak ise Hesabımı Kalıcı Olarak Sil tuşuna tıkladığınızda işlem tamamlanacaktır. Takipçileriniz, beğenileriniz, yorumlarınız ve profilinizin kalıcı olarak silineceğini ve geri dönüşü olmadığını tekrar hatırlatalım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.