Blog

Instagram Hesap Silme! Instagram Hesap Kapatma Güncel 2020

instagram hesap silme ve instagram hesap kapatma sosyal medyada en çok merak edilen ve en çok aranan bilgilerden bir tanesidir.Aranmaktadır çünkü Instagram silme işlemini direk olarak uygulama içerisinde vermemektedir. Bunun nedeni ise uygulamayı kullanan kişilerin öyle kolay bir şekilde hesaplarından vazgeçmelerini istememektedirler. Bu yüzden Instagram hesap silme işlemini ayrı bir adrese taşımışlardır. Bu yazımızda Instagram hesabınızı hangi adresten ve nasıl bir yol izleyerek hesabınızı kapatacağınızı anlatacağız. Bu anlatımdan sonra Instagram hesabınızdan tamamen kurtulacaksınız.

Instagram Hesap Silme! Instagram Hesap Kapatma!

Instagram Hesap Silmek için neler yapmanız gerektiğini adım adım derledik.

1.  İlk önce bir masaüstü bilgisayarından Instagram Hesabınıza giriş yapınız. Daha sonra aşağıda belirttiğimiz linke tıklayınız.

2. Burada size hesabınızı neden silmek istediğinizi soracaktır. Herhangi bir neden seçiniz. Şifrenizi tekrar girmenizi isteyecektir, şifrenizi giriniz. Artık Instagram hesap silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Tüm bunları yaptıktan sonra hesabınızı silmiş olacaksınız. Ama Instagram politikalarında bir değişiklik yapmadığı sürece silmiş olduğunuz hesaptaki kullanıcı adınızı tekrar kullanamayacaksınız.

instagram Verilerini Yedekleme

instagram hesabınızı silmeden önce instagram da paylaştığınız tüm paylaşımlarınızın yedeğini almak isteyebilirsiniz. instagram yedek almak için instagram hesabınıza giriş yapınız. Profilinizin bulunduğu sekmeye tıklayınız. Sağ üst köşede bulunan alt altta 3 nokta simgesine tıklayıp Ayarlar seçeneğine basınız. Buradan Güvenlik sekmesine ve ardından verileri indir sekmesine tıklayınız. Daha sonra açılan sekmede instagram verilerinizi almak için e-posta adresinizi ve instagram şifrenizi tekrar giriniz. Verileriniz 48 saat içerisinde belirttiğiniz e-posta adresine iletilecektir.

Instagram Hesap Dondurma

Eğer Instagram hesabınızı kapatmak istemiyorsanız, geçici olarak dondurabilirsiniz. Instagram hesap dondurma işlemini, yani geçici olarak kapatma işlemini Instagram uygulaması içerisinde yapamazsınız. Bunun için;

1. Bir mobil yada masaüstü tarayıcıdan Instagram hesabınıza giriş yapınız. Aşağıdaki linke tıklayınız

https://www.instagram.com/accounts/remove/request/temporary/

Açılan sayfada kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş yapın. Daha sonra hesabını neden kapatıyorsun sorusundan kendinize uygun olan yanıtı işaretleyip şifrenizi tekrar girin. Şayet şifrenizi unuttuysanız şifremi unuttum seçeneğini tıklayarak şifrenizi sıfırlayınız.

instagram dondurma işlemi sonunda hesabınıza tekrardan en geç 1 hafta içerisinde giriş yapabilirsiniz.


İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı