Kapat
Instagram Hikayede Anket Nasıl Oluşturulur
İnternet 82 views 0

Instagram Hikayede Anket Nasıl Oluşturulur

Instagram Anket Özelliği

Instagram hikayelere anket ekleme özelliği ile Instagram kullanıcılarının hikaye de takipçilerinin nabzını ölçmeye devam ediyor. Instagram sayesinde hikayelerde paylaşılan anketlerle takipçilerinize çeşitli sorular sorabilirsiniz. Sorularınız ile takipçilerinizin sizlerle ilgili olan duygu ve düşüncelerini öğrenebilir, eğer isntagram üzerinden satış yapıyorsanız beklentilerini ölçebilir, beğendiğiniz bir fotoğrafı hikayeye ekleyerek anket haline getirip tepkilerini ölçebilirsiniz. Eğer çok fazla Instagram hikayeler özelliğini kullanmıyorsanız anket ekleme özelliğini nasıl kullanacağınızı bulamayabilirsiniz. Bu yazımızda Instagram Hikayede Anket Nasıl Oluşturulur adım adım anlatarak sizlerle paylaşacağız.

Instagram Hikayede Anket Nasıl Oluşturulur

Instagram Hikayede Anket Nasıl Oluşturulur

Instagram da anket oluşturmak hikaye özelliğini kullanarak mümkündür. Instagram Hikayede Anket Nasıl Oluşturulur adım adım aşağıdaki basamakları takip edebilirsiniz.


  1. Instagram hesabınıza giriş yaptıktan sonra hikayeler özelliğini açınız.
  2. Hikayenize anket ekleyebilmek için ilk başta bir fotoğraf seçiniz. Seçtiğiniz fotoğrafın oluşturacağınız anket sorusu ile ilgili olması, anketinize verilen cevap sayısını arttıracaktır.
  3. Fotoğraf seçimi yaptıktan sonra hemen üst köşede kare şeklinde gülen bir yüz göreceksiniz, o kısma tıklayınız.
  4. Tıklama yaptıktan sonra karşınıza Anket özelliğinin de bulunduğu bir çok özelliği göreceksiniz. Bu yazımız Anket Ekleme ile ilgili olduğu için sadece bu konuda anlatmaya devam edelim.
  5. Anket yazan simgeye tıkladıktan sonra hikayenizde fotoğrafınız ile beraber Bir soru sor… yazısı karşınıza çıkacaktır. Buraya istediğiniz soruyu sorarak anketinizi oluşturabilirsiniz. Anketinizi oluşturduktan sonra normal hikayenizi gönderme işlemini yapınız.

Oluşturduğunuz anket sayesinde takipçilerinizden kolay bir şekilde geri bildirim alabilirsiniz. Hikayelerde oluşturduğunuz anket sonuçlarını yine oluşturduğunuz hikayede görebilirsiniz.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.