BloginstagramSosyal Medya

instagram Hikayeye Link Nasıl Eklenir

Instagram story’i kişilerin uygulamada geçirdiği süreyi oldukça uzatmaktadır. Eğer ticari işler için bu uygulamayı kullanıyorsanız bu süre daha fazla dikkat çekmek ve markanıza odaklanmak için iyi bir avantaj olabilir.

Bu durumda bir bağlantı linki paylaşarak hizmet veya etkinlikle ilgili heyecan verici içerikler yayınlayabilirsiniz. Bu paylaşım sizin için büyük bir güç olacak ama aynı zamanda sorumlulukta getirecektir. Bu işlem instagram Hikayeye Link Nasıl Eklenir size bir avantaj sağlayacak şekilde yapılmalıdır.

Instagram Hikâyeleri Özellikleri

Instagram hikâyeleri takipçilerinizle ne paylaşacağınızı ve bu hikâyelerin tam olarak hedef kitlenizin görmek istedikleri içerikler olmaktadır. Instagram hikâyeleri, Instagram kullanıcılarının fotoğraflarını ve videolarını paylaştığı, kullanıcının Instagram hesabının takipçileri tarafından görülebilen ve belirli kullanıcılarla paylaşım yapabilmelerini sağlayan platformdur.

Instagram mobil uygulamasındayken Instagram hikayeleri ekranın en üstünde görünür. Sık sık kullanıcıların Instagram’ı açtığında gördükleri ilk içerik parçası olduklarından bu hikâyeler ilgi çekici olabilir ve normal Instagram fotoğraf galerinizi daha fazla kullanıcıya tanıtmanıza yardımcı olabilir.

instagram Hikayeye Link Nasıl Eklenir

Bu işlem için bazı adımları sırayla yapmanız daha yararlıdır. Bir Instagram hesabı var ve 10 000’den fazla takipçiniz varsa işlemler kolaydır. Eğer hesabınız yoksa kısa sürede bu işlemi gerçekleştirmenizi öneririz. Aktif hesabınızda bir fotoğraf çekin ve instagram hikâyenize yükleyin. Ardından sağ üstteki zincire benzeyen simgeye tıklayın.

Burada bir web sayfasına bağlantı eklemek için + URL’yi tıklamanız gerekir. Hikâyenizi IGTV videonuzla ilişkilendirmekle ilgileniyorsanız bunun yerine +IGTV Video seçeneğini tercih edebilirsiniz. URL’yi açılan metin kutusuna yazın. İşiniz bittiğinde yine sağ üstteki “tamam’ı” tıklayın. Yayınlamaya hazır olduğunuzda hikâyenizin sağ altındaki + Hikâye düğmesine tıklayın. Şimdi yayınlanan hikâyenizin daha fazlasını gör bağlantısı vardır.

Hikâye Bağlantıları Nelerdir?

Test aşamasında gerçek uyarlamaya geçen Instagram hikâyelerinin içindeki bağlantılar yeni yeni popülerlik kazanmaktadır. Bu özellik kullanıcıların ister video ister resim olsun, öykülerine bağlantılar eklemelerine izin vermektedir.

Bu bağlantılar hikâyenin en altında Daha Fazlası ifadesi olarak görünür ve takipçiler bağlantılı web sayfasını ziyaret etmek için kolayca yukarı kaydırılabilir. Bağlanabilir Instagram öykülerine sahip olmak bir işletme için mükemmel bir seçenektir. Çünkü bir web sitesinde ürün ve hizmetleri tanıtmayı çok daha kolaylaştırır. Ancak, herkesin Instagram hikâyelerine bağlantı ekleme seçeneğine sahip olmadığını belirtmeliyiz.

Ayrıca bakınız: instagram hikayeye müzik ekleme

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu