Sosyal Medya

İnstagram Hikayeye Müzik Ekleme Nasıl Yapılır?

Yeni çıkan her özelliğiyle kullanıcılarını şaşırtan İnstagram, bu sefer de hikayeye müzik ekleme özelliği getirmiştir. Kullanıcılar bu özellik sayesinde profillerinde paylaşmış oldukları storylerine müzik ekleyerek hikayelerini daha renkli hale getirebiliyor.

Pek çok bölgede yayında olan bu özellikle hikayeler artık daha renkli. 39 milyon şarkı ile kullanıcılar storylerini destekleyebilecek müzik ekleyebiliyor. İnstagram hikayesine müzik eklemek için, İnstagram’ın hikaye kısmına girilmelidir. Buraya girdikten sonra, galeride olan ya da yeni çektiğiniz bir görüntüyü ekleyin.

Paylaşım için çektiğiniz görüntüden sonra, alttan çektiğiniz ekran ile seçtiğiniz müziği görüntüye ekleyebilirsiniz. Bulunan şarkılardan birini kullanmak istemiyorsanız arama butonunu kullanarak da hikayelerinize müzik ekleyebilirsiniz.

İnstagram Hikayeye Müzik Ekleme Özelliği İçin Kullanılabilecek Yöntemler Nelerdir?

İnstagram’a müzik ekleme yapabilmek için kullanılabilecek iki yöntem vardır. Kullanıcılar bu yöntemlerden istediğini kullanabilir ve hikayelerini müzik eşliğinde paylaşabilir.

Bunlar;

  • Mobil uygulama kullanarak müzik ekleme
  • PC üzerinden giriş yaparak müzik ekleme

Bu yöntemlerden en çok tercih edileni mobil uygulama üzerinden müzik ekleme yöntemidir. Çünkü diğer yönteme kadar hem daha kolay hem de daha rahattır. Bilgisayarını açmakla uğraşmak istemeyen kişiler, mobil uygulama üzerinden hikayelerine müzik ekleyebilirler. Ekleme yaptıktan sonra hikayeyi paylaşabilir ve storynin müzikli bir şekilde görülmesini sağlayabilirsiniz. Hikayelerine farklılık katmak isteyenler bu özellikle daha farklı hikaye paylaşımları yapabilir.

Hikayeye Müzik Ekleme Özelliğini Kimler Kullanabilir?

İnstagram’ın en güncel özelliklerinden olan müzik ekleme özelliğini, İnstagram’ı güncel olan tüm kullanıcılar kullanabilmektedir.

Hikayelerde paylaşılan manzaralar ya da anı fotoğrafları ile uyumlu olan müzikler daha güzel paylaşımlar ortaya çıkmasını sağlar. Kullanıcılar da bu özelliği kısa sürede benimsemiştir. İnstagram’ın yazı ekleme, boomerang yapma gibi özellikleri de ilk çıktığı zamanlarda kullanıcılardan büyük ilgi görmüştür.

İnstagram hikayeye müzik ekleme özelliğini kullanamıyorsanız güncellemenin sürümü telefonunuzla uymuyor olabilir. İnstagram hikayenize ekleyeceğiniz tüm müzikler Spotify’dan gelmektedir. Bu da İnstagram ve Spotify’ın iş birliğini göstermektedir. İnstagram’ın bu özelliği getirmesinin bir diğer nedeni de şu an çok aktif olarak kullanılan Tiktok’la rekabeti arttırmaktır.

Ayrıca bakınız: instagram hikayeye link ekleme

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu