Kapat
Sponsor Reklamlar
Sponsor Reklamlar
Instagram IGTV Kanal Açma
ÇözümNet 1.592 views 0

Instagram IGTV Kanal Açma Nasıl Yapılır

Instagram IGTV Kanal Açma bir çok Instagram kullanıcısının merak ettiği sorulardan bir tanesidir. Instagram IGTV uygulamasını kullanıcılarının hizmetine sundu. Bir çok Instagram kullanıcıları IGTV yi telefonlarına çoktan indirdi. IGTV uygulaması halihazırda kullandığınız Instagram hesabı ile uyumlu çalışmaktadır. IGTV uygulamasını açtığınız zaman Instagram hesabınız ile ilişkili kullanıcı adınız ve şifrenizi kullanarak giriş yapabilirsiniz. IGTV uygulaması henüz yeni olduğu için uygulamada Instagram IGTV Kanal Açma anlatmaya çalışalım.Instagram IGTV Kanal Açma

Instagram IGTV Kanal Açma

  1. Uygulamaya giriş yaptıktan sonra ortada sağ tarafta bulunan dişli simgesinin yanındaki yuvarlak profil simgesine dokunun.
  2. Karşınıza çıkan uyarıları ileri diyerek devam edin.
  3. Kanalınız IGTV de girişte kullandığınız kullanıcı adı ile oluşturulacaktır.

Daha güzel bir kanal adı için kanalınızda kullanmak istediğiniz kullanıcı adı ile yeni bir Instagram hesabı açın. Daha sonra açtığınız at hesap ile IGTV uygulamasına giriş yapıp, yukarıda bahsedilen adımları tekrar izleyin. Kanalınıza yükleyeceğiniz videolar dik konumda olması gerekmektedir.

IGTV de açtığınız kanallarda paylaştığınız videoları ilk başta Instagram hesabınızda bulunan takipçileriniz görecektir. Instagram IGTV de videoların bulunduğu listede zaman zaman videolarınızı gösterecektir. Videolarınızın kaliteli olması yada ilgi çekici olması izlenme sayısını arttıracağı gibi kanalınıza abone olan kişi sayısı da zamanla artacaktır.

Instagram IGTV’de Video Paylaşırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  1. Instagram IGTV Kanal Açma işleminden sonra artık kanalınızda video paylaşımları yapabilirsiniz.
  2. Videolarınız en az 15 saniye en fazla 10 dakika olacak şekilde olmalıdır.
  3. 10.000’den fazla takipçisi olan Instagram kullanıcıları 10 dakikadan 1 saate kadar video paylaşımı yapabilirler.
  4. IGTV de yükleyeceğiniz vidolar 4:5 ve maksimum 9:16 en boy oranında olmalıdır yani videolarınız dik şekilde kayıt edilmiş olmalıdır. Dik şekilde olmayan videolarınızı hiç bir şekilde paylaşımını yapamamaktasınız.
  5. IGTV de yükleyeceğiniz videolar MP4 dosya formatında olmalıdır.
  6. IGTV de yükleyeceğiniz 10 dakikalık yada 15 saniyeye kadar olan videoların boyutu en fazla 650 MB olmalıdır.
  7. 10 dakikadan fazla, 1 saate kadar olan videoların boyutu en fazla  5,4 GB olmalıdır.

Instagram IGTV özelliği ile YouTube’a savaş açmış bulunmakta. İlerleyen zamanlarda bu savaş nereye kadar sürecek, YouTube bu savaşa karşı nasıl bir önlem alacak, nasıl bir tepki verecek hepimiz göreceğiz.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.