Kapat
Instagram IGTV Video Nasıl İndirilir
ÇözümNet 242 views 0

Instagram IGTV Video Nasıl İndirilir

Instagram IGTV Video Nasıl İndirilir Instagram kullanıcıların en çok merak ettiği konulardan bir tanesidir. Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de çok popüler olan Instagram, yakın zamanda kullanıcılarının beğenilerine sunduğu IGTV video paylaşım platformu ile büyük bir adım atmış oldu. IGTV’yi kullanmaya başlayan Instagram kullanıcıları IGTV de beğendikleri videoları nasıl indirebileceklerinin yollarını aramaya başladılar. Bu yazımıza Instagram IGTV Video Nasıl İndirilir , IGTV de video indirme yapılabilir mi bu soruların cevabını vereceğiz.

IGTV Nedir

IGTV sosyal medya uygulaması Instagram’ın kullanıcılarının beğenilerine sunduğu yeni bir video paylaşım platformudur. IGTV de 10 dakikadan 1 saate kadar paylaşım yapılabilmektedir. 10.000 takipçisi bulunan Instagram takipçileri 10 dakikaya kadar video paylaşımı yapabilirken, 10.000 den fazla takipçisi olan Instagram kullanıcıları 1 saate kadar video paylaşımı yapabilmektedirler.


IGTV’nin kullanıma sunulması ile birlikte bir çok alanda onlarca video kullanıcılar tarafından IGTV’ye yüklenmiştir. Yüklenen bu videolar bir çok IGTV kullanıcısı tarafından beğeniyle karşılanmıştır. Videoları beğenen kullanıcılar videoları IGTV’den nasıl indirebileceklerini de araştırmaya başlamışlardır. Peki IGTV’den video indirmek mümkün mü yada beğenilen videoları cep telefonuna kaydetmenin başka yolları var mı?

Instagram IGTV Video Nasıl İndirilir

Instagram IGTV de beğendiğiniz videoları indirmek mümkün. Video indirme işlemini iki adımda yapabileceksiniz. Öncelikle size bir video indirme uygulaması önereceğiz. Bu uygulama hiç bir şekilde sizden Instagram kullanıcı adı veya şifre istememektedir. Video indirme sırasında da kullanıcı adı veya şifrenizi kullanmanız gerekmemektedir. Lütfen yazıyı sonuna kadar okuyunuz.

İlk adım olarak video indirme uygulamasını indirelim. Uygulamanın adı Snaptube. Bu uygulamayı Play Store da bulamazsınız. UYgulamanın APK versiyonu mevcut. Snaptube uygulamasını indirmek için ilgili adrese gidiniz ” https://www.snaptubeapp.com/tr/ “. Uygulama herhangi bir üyelik gerektirmemektedir. Uygulama ile YouTube, Facebook gibi bir çok video ve sosyal paylaşım sitesinden de video indirebilirsiniz. Telefonunuzdan APK uygulamaların kurulmasına izin verildiğine emin olunuz. Nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız APK Nedir Android’de APK Dosyaları Nasıl Yüklenir ilgili yazımızı okuyabilirsiniz.

Instagram IGTV Video Nasıl İndirilir

Şimdi sıra geldi IGTV’den video nasıl indireceğinize. Aşağıda belirttiğimiz adımları teker teker uygulayın.

  1. IGTV uygulamasını açın.
  2. Beğendiğiniz videoyu tıklayın.
  3. Video oynarken ekranın sol alt köşesinde bulunan alt alt 3 noktanın bulunduğu yere tıklayın.
  4. Bağlantıyı kopyala seçeneğini tıklayın.
  5. IGTV’den çıkış yapıp Telefonunuzdan Chrome uygulamasını açın.
  6. Biraz önce kopyaladığınız bağlantıyı Chrome da adres çubuğuna yapıştırıp Enter veya klavyede bulunan Git tuşuna basın.
  7. Video Instagram üzerinden tarayıcıda oynamaya başlayacaktır. Videonun sağ üst köşesinde bulunan yanyana 3 noktaya dokunun. Paylaş seçeneğine dokunun.
  8. Paylaş seçeneğine dokunduktan sanra telefonun alt köşesinden bir sayfa açılacaktır. Burada SnapTube ile indir seçeneğini bulup tıklayın. SnapTube uygulaması açılacaktır. Uygulamada videonun indirilmeye başladığını göreceksiniz.

Instagram IGTV ‘den video indirmek isteyen arkadaşlarınızla bu yazımızı paylaşabilirsiniz 🙂

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.