instagramSosyal Medya

Instagram Link Paylaşma Nasıl Yapılır?

Instagram link paylaşma özelliği artık herkes tarafından kullanılabilir hale getirildi. Durum böyle olunca birçok kişi hikayelerinde link paylaşmanın nasıl yapıldığını araştırmaya başladı. Uzun bir süredir yukarı kaydırma özelliğine sahip olan platformumuz, yalnızca 10.000 takipçi üzerindeki kişilerin link paylaşmasına izin veriyordu. Fakat artık en düşük takipçiye sahip hesaplar bile yalnızca bir tuşa dokunarak link ekleyebilecek. İçeriğimizde Instagram Link paylaşma nasıl yapılır sorusunu yanıtlandırmaya çalışacağız.

Instagram Link Paylaşma

Instagram link paylaşma özelliği birçok kişi tarafından aktif olarak kullanılan özelliklerden biri olarak bilinmektedir. Hikayelerde kullanılan bu özellik sayesinde herkes hesabından Instagram dışındaki adreslere yönlendirme yapabilir. Bu özellik ilk çıktığında yalnızca bazı şartları karşılayan hesaplar tarafından kullanılıyor olsa da Instagram yönetimi tarafından geçtiğimiz aylarda yapılan açıklamalara göre link paylaşma özelliğinin herkes tarafından kullanılmasına karar verildi ve yukarı kaydır özelliği kaldırılarak link etiketi hikayeler içerisine eklendi.

Bugün hikayelerinize sınırsız bir şekilde link eklemesi yapabilirsiniz ve bunun için herhangi bir şartı karşılamanız gerekmez. Böylece web sitelerinize, diğer sosyal medya adreslerinize ve aklınıza gelebilecek, internet erişimi olan her şeye yönlendirme yapabilirsiniz. Bunun sonucunda insanların Instagram platformu dışarısındaki varlıklarınızdan haberdar olmasını sağlayabilirsiniz. Genellikle işletmeler ve yüksek takipçiye sahip hesaplar reklam gibi çalışmalarda bu özelliği kullanıyor olsa da oldukça fazla faydası olduğunu ve sizin bile işinize yarayabileceğini belirtmemiz gerekiyor.

Instagram Link Paylaşma
Instagram Link Paylaşma

Instagramdan Link Paylaşma Nasıl Yapılır?

Instagram Link paylaşma özelliğini kullanabilmek için detaylı bir sistemi öğrenmenize gerek yoktur. Hikayelerinize nasıl konum, etiket veya mention ekleyebiliyorsanız, aynı şekilde link de ekleyebilirsiniz. Daha spesifik bir tanımlama isterseniz, hikâyeye link eklemek için aşağıdaki yöntemleri uygulayabilirsiniz.

  • Instagram uygulamasını açın ve hesabınıza giriş yapın.
  • Sayfanın sol üst köşesinde yer alan hikâye ekleme butonuna tıklayın.
  • Hikayenizi hazır hale getirdikten sonra sağ üstte bulunan seçeneklerden “Sticker” ikonuna tıklayın.
  • Açılacak olan ekranda “Bağlantı” yazısına sahip olan sticker’ı bularak üzerine tıklayın.
  • Buradaki yazma kısmına yönlendirilmesini istediğiniz web adresini yapıştırın.
  • Sayfa içerisinde link konumlandırmasını yaparak hikâyeyi paylaşın.

Böylece vermiş olduğunuz bağlantı hikayenizi görüntüleyen herkes tarafından tıklanabilir olacaktır. İkonun üstüne tıklayan herkes bir uyarıdan sonra sizin vermiş olduğunuz bağlantıya ilerleyecektir. Sizler de başka hikayelerdeki bağlantılara tıklayarak nasıl çalıştığını daha iyi bir şekilde görebilirsiniz.

Instagramdan Link Paylaşma Nasıl Yapılır?
Instagramdan Link Paylaşma Nasıl Yapılır?

İçeriğimizde tüm detayları ile Instagram link paylaşma özelliği nedir ve nasıl kullanılır sorularını yanıtlandırmaya çalıştık. Umarız burada edindiğiniz bilgiler sayesinde sizler de hikayelerinize link ekleyebilir ve sahip olduğunuz web adreslerine arkadaşlarınızın yönlendirilmesini sağlayabilirsiniz. Instagram’da Kullanıcı Adı Geçmişi Görüntüleme başlıklı içeriğimizi de incelemenizi tavsiye ederiz.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu