instagram

Instagram Mail Adresi Nasıl Değiştirilir?

Aslında ” ınstagram mail adresi nasıl değiştirilir? ” sorusunun cevabını vermek çok basit. Ancak ilk olarak Instagram hakkında biraz konuşalım. Biliyoruz ki gelişen teknolojiler ile birçok platform milyonlarca kullanıcıya ulaşmış durumda. Bu popüler ve milyonlarca kullanıcıya sahip uygulamaların başında Instagram geliyor. Instagram kayıt olurken bizlerde ; ad, soyad, kullanıcı adı ve bir de mail adresi girmemizi istiyor. Bunun amacı ise kayıt işlemini sağlamak ve maksimum güvenlik sağlamak.

Peki Mail Nedir ?

E- Posta diğer bir adı ile mail, insanların sosyal medya ve sosyal platformlar için birbirlerine yolladıkları kısa mektuplar olarak tanımlanabilir. Bu kısa mektupları yani mailleri insanlar genellikle iş yerlerinde, sosyal medya platformlarında ve oyunlarda kullanıyor. Mail bir hesabın güvenliği açısından aşırı önemli. Çünkü hesabınız için şifrenizi unuttuğunuzda yeni şifreniz mail kutunuza geliyor. Bu yüzden mail adresiniz ve şifrenizi hiç kimse ile paylaşmamanız gerekiyor.

Instagram Mail Adresi Nasıl Değiştirilir ?

Her platforma kayıt olurken olduğu gibi Instagram’ da kayıt olurken bizlerden mail adresi istiyor. Ancak bazen bu mail adresleri unutulabiliyor ya da yeni mail adresi alıyoruz. Bundan dolayı mevcut hesabımızdaki mail adresimizi güncellememiz gerekiyor. Adım adım mail adresinin nasıl değiştirileceğini aşağıda bulabilirsiniz ;

  1. İlk olarak telefondan mobil Instagram uygulamasına giriş yapın.
  2. Ardından profilinize giriş yapın ve sağ kısımda bulunan fotoğrafınıza dokunun.
  3. Daha sonra fotoğrafınızın altında bulunan ” Profili Düzenle ” butonuna tıklayın.
  4. Belirtilen butona tıkladıktan sonra profiliniz ile ilgili birçok bilgi karşınıza çıkacaktır. Ancak biz mail adresimizi değiştirmek istiyoruz. Karşımıza çıkan ekrandan mail ya da e-posta yazan bölüme tıklayın. Buradan mail adresinizi değiştirin. Ancak unutmayın ki yeni belirlediğiniz mail adresinin şifresini kesinlikle bilmeniz gerekir. Yeni mail adresinizi girdikten sonra kayıt et butonuna tıklayın
  5. Son işlem olarak hesabınızdan çıkış yapın ve tekrar yeni mail adresiniz ile giriş yapın. Hiçbir uyarı almadı iseniz mail adresiniz başarı ile güncellenmiş demektir.

Sosyal medya platformlarını geliştiren dünyaca ünlü tasarımcılar kayıt olurken mail adresi isteme sebeplerini güvenlikle alakalı olduğunu söylüyorlar. Burada amaç şifrenizi unutmanız halinde mail adresinize yeni şifrenin yollanması. Bundan dolayı sosyal medya ve mail adresinizin şifresini asla ama asla kimse ile paylaşmayın.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı