instagramSosyal Medya

instagram Mail Adresi Nasıl Değiştirilir?

Bir ya da birkaç sebeple hesaplarına giriş yapamayacaklarını söyleyen Instagram kullanıcılarıyla sıkça karşılaşırız. En basit anlamda unutulan parolalardan hacklenen hesaplara kadar nedenler şekillenmektedir. Gizlilik meselesi düşünüldüğüne Instagram hesabı aşılırken aktif kullanımda olan ve doğrulanabilen bir mail adresi kullanılması lazımdır. Bu gidi durumları yaşarsanız instagram Mail Adresi Nasıl Değiştirilir konusunda bilgi sahibi olmanız gerekebilir.

Instagram Uygulamasından Mail Değiştirme

Hesap sahipleri profil bilgi kısmına giderek düzenle seçeneğini seçmeleri gerekir. Daha sonra kayıtlı mail adresin özel bölümde gösterilir. Bunun gerçek bir e-posta adresi olduğundan emin olunmalıdır aksi takdirde bu alana dokunarak değiştirilmelidir. Ardından yeni mail adresinin onaylanması sağlanacaktır. Bu mail adresinin açık olduğundan ve doğrulama talimatlarından sonra geçerliliği kabul edilecektir.

Web Üzerinden Instagram Mail Değiştirme

Instagram.com web sitesine giderek online olmanız gerekir. Profil menüsüne erişmek için sayfanın üst sağ köşesinde profil resmine tıklayın. Profil değiştirme işlemine giriş yapın. Burada bir değişiklik yapma yönlendirmesi gerçekleşecektir. Açılan pencerede e-posta adresinizi ve diğer ayrıntıları görebilirsiniz.

Var olan bilgilerden e-posta adresinizi kontrol edin. Instagram uygulamasında olduğu gibi aynı doğrulama sürecinden geçmeniz gerekecektir. Farklılık, yanlışlık veya bilgilerini hatırlayamama gibi durumlar varsa aktif bir mail adresi ile değiştirin. Bu arada, fark ederseniz bu sayfada yapabileceğiniz ve bazılarını mobil uygulamadan alamayacağınız birçok şey var. Örneğin, üçüncü taraf uygulamalardan erişimi yönetebilir ve şifrenizi değiştirebilirsiniz.

Instagram’da Yapılabilecek Diğer Değişiklikler

Mail adresi her platformda kullanıldığından bilgileri unutulmamalıdır. Instagram değişik giriş seçenekleri sunsa da bir mail adresinin şifresinin hatırlanmaması sıkıntılar yaratabilir. Birçok sosyal medya platformundan farklı olarak Instagram, kullanıcıların bir hesap oluşturduktan sonra uygulamadaki fotoğraflarda sizi tanımlamak, aramak ve etiketlemek için kullanabilecekleri kullanıcı adlarını değiştirmelerine izin verme esnekliği ile birlikte geliyor. Kullanıcı adınızı daha kolay aranabilir hale getirmeyi umuyor veya bir değişiklik yapmak isteyebilirsiniz.

Profil bilgilerinden kullanıcı adı kutusuna dokunarak mevcut adı değiştirebilirsiniz. Ya da bir web siteniz varsa kullanıcı adı altındaki kutucuğa linkini yapıştırabilirsiniz. Ayrıca kendiniz ile ilgili ayrıntılı bilgi verebileceğiniz bir alan mevcuttur. Bunun dışında parola değiştirebilir, adres, telefon ve cinsiyet bilgilerini buradan girebilirsiniz.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu