instagramSosyal Medya

instagram Mail Adresi Nasıl Değiştirilir

instagram da hesap açmak için gerekli olan şeylerden bir tanesi de mail adresidir. Facebook, cep telefonu numarası ile instagram da hesap açmak istemeyen kullanıcılar herhangi bir mail adresi kullanarak hesap açabilirler. Mail adreslerini ise istedikleri zaman değiştirebilirler. Yazımızın devamında instagram mail adresi nasıl değiştirilir hakkında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

instagram Mail Adresi Nasıl Değiştirilir
instagram Mail Adresi Nasıl Değiştirilir

Instagram Uygulamasından Mail Değiştirme

Instagram hesabınızın profil bilgi kısmına gidiniz ve buradan Profili Düzenle seçeneğini tıklayınız. Açılan sekmede instagram hesabınızı açarken kullandığınız kayıtlı mail adresiniz profil bilgileri kısmında bulunmaktadır. Var olan e-posta adresinizi yeni bir e-posta adresi ile değiştirmek istiyorsanız gerçek bir mail adresi kullanmanız gerekmektedir. Çünkü gireceğiniz e-posta adresine yeni mail adresiniz ile ilgili onaylama maili gelecektir. Ardından yeni mail adresinin onaylanması sağlanacaktır. Bu mail adresinin açık olduğundan ve doğrulama talimatlarından sonra geçerliliği kabul edilecektir.

Web Üzerinden Instagram Mail Değiştirme

Instagram.com web sitesine giderek online olmanız gerekir. Profil menüsüne erişmek için sayfanın üst sağ köşesinde profil resmine tıklayın. Profil değiştirme işlemine giriş yapın. Burada bir değişiklik yapma yönlendirmesi gerçekleşecektir. Açılan pencerede e-posta adresinizi ve diğer ayrıntıları görebilirsiniz.

Var olan bilgilerden e-posta adresinizi kontrol edin. Instagram uygulamasında olduğu gibi aynı doğrulama sürecinden geçmeniz gerekecektir. Farklılık, yanlışlık veya bilgilerini hatırlayamama gibi durumlar varsa aktif bir mail adresi ile değiştirin. Bu arada, fark ederseniz bu sayfada yapabileceğiniz ve bazılarını mobil uygulamadan alamayacağınız birçok şey var. Örneğin, üçüncü taraf uygulamalardan erişimi yönetebilir ve şifrenizi değiştirebilirsiniz.

Instagram’da Yapılabilecek Diğer Değişiklikler

Mail adresi her platformda kullanıldığından bilgileri unutulmamalıdır. Instagram değişik giriş seçenekleri sunsa da bir mail adresinin şifresinin hatırlanmaması sıkıntılar yaratabilir. Birçok sosyal medya platformundan farklı olarak Instagram, kullanıcıların bir hesap oluşturduktan sonra uygulamadaki fotoğraflarda sizi tanımlamak, aramak ve etiketlemek için kullanabilecekleri kullanıcı adlarını değiştirmelerine izin verme esnekliği ile birlikte geliyor. Kullanıcı adınızı daha kolay aranabilir hale getirmeyi umuyor veya bir değişiklik yapmak isteyebilirsiniz.

Profil bilgilerinden kullanıcı adı kutusuna dokunarak mevcut adı değiştirebilirsiniz. Ya da bir web siteniz varsa kullanıcı adı altındaki kutucuğa linkini yapıştırabilirsiniz. Ayrıca kendiniz ile ilgili ayrıntılı bilgi verebileceğiniz bir alan mevcuttur. Bunun dışında parola değiştirebilir, adres, telefon ve cinsiyet bilgilerini buradan girebilirsiniz.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı