Ana Sayfa instagram instagram Mail Adresi Nasıl Değiştirilir

instagram Mail Adresi Nasıl Değiştirilir

instagram Mail Adresi Nasıl Değiştirilir

Bir ya da birkaç sebeple hesaplarına giriş yapamayacaklarını söyleyen Instagram kullanıcılarıyla sıkça karşılaşırız. En basit anlamda unutulan parolalardan hacklenen hesaplara kadar nedenler şekillenmektedir. Gizlilik meselesi düşünüldüğüne Instagram hesabı aşılırken aktif kullanımda olan ve doğrulanabilen bir mail adresi kullanılması lazımdır. Bu gidi durumları yaşarsanız instagram Mail Adresi Nasıl Değiştirilir konusunda bilgi sahibi olmanız gerekebilir.

instagram Mail Adresi Nasıl Değiştirilir
instagram Mail Adresi Nasıl Değiştirilir

Instagram Uygulamasından Mail Değiştirme

Hesap sahipleri profil bilgi kısmına giderek düzenle seçeneğini seçmeleri gerekir. Daha sonra kayıtlı mail adresin özel bölümde gösterilir. Bunun gerçek bir e-posta adresi olduğundan emin olunmalıdır aksi takdirde bu alana dokunarak değiştirilmelidir. Ardından yeni mail adresinin onaylanması sağlanacaktır. Bu mail adresinin açık olduğundan ve doğrulama talimatlarından sonra geçerliliği kabul edilecektir.

Web Üzerinden Instagram Mail Değiştirme

Instagram.com web sitesine giderek online olmanız gerekir. Profil menüsüne erişmek için sayfanın üst sağ köşesinde profil resmine tıklayın. Profil değiştirme işlemine giriş yapın. Burada bir değişiklik yapma yönlendirmesi gerçekleşecektir. Açılan pencerede e-posta adresinizi ve diğer ayrıntıları görebilirsiniz.

Var olan bilgilerden e-posta adresinizi kontrol edin. Instagram uygulamasında olduğu gibi aynı doğrulama sürecinden geçmeniz gerekecektir. Farklılık, yanlışlık veya bilgilerini hatırlayamama gibi durumlar varsa aktif bir mail adresi ile değiştirin. Bu arada, fark ederseniz bu sayfada yapabileceğiniz ve bazılarını mobil uygulamadan alamayacağınız birçok şey var. Örneğin, üçüncü taraf uygulamalardan erişimi yönetebilir ve şifrenizi değiştirebilirsiniz.

Instagram’da Yapılabilecek Diğer Değişiklikler

Mail adresi her platformda kullanıldığından bilgileri unutulmamalıdır. Instagram değişik giriş seçenekleri sunsa da bir mail adresinin şifresinin hatırlanmaması sıkıntılar yaratabilir. Birçok sosyal medya platformundan farklı olarak Instagram, kullanıcıların bir hesap oluşturduktan sonra uygulamadaki fotoğraflarda sizi tanımlamak, aramak ve etiketlemek için kullanabilecekleri kullanıcı adlarını değiştirmelerine izin verme esnekliği ile birlikte geliyor. Kullanıcı adınızı daha kolay aranabilir hale getirmeyi umuyor veya bir değişiklik yapmak isteyebilirsiniz.

Profil bilgilerinden kullanıcı adı kutusuna dokunarak mevcut adı değiştirebilirsiniz. Ya da bir web siteniz varsa kullanıcı adı altındaki kutucuğa linkini yapıştırabilirsiniz. Ayrıca kendiniz ile ilgili ayrıntılı bilgi verebileceğiniz bir alan mevcuttur. Bunun dışında parola değiştirebilir, adres, telefon ve cinsiyet bilgilerini buradan girebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Popüler Yazılar

Klavyede TL İşareti ₺ Nasıl Yapılır? TL İşareti Kopyala ₺

Bu yazımızda sizlerle klavyede TL işareti nasıl yapılır konusuna değineceğiz. Dünya üzerinde kullanılan birçok para biriminin bir sembolü vardır. Türkiye’de para...

Tik İşareti ✔ (Onay İşareti) Nasıl Yapılır? Kopyala [Çözüm]

(✔) Tik işareti Word ve Excel gibi bilgisayar programlarında kullandığımız işaretlerin başında gelir. Hazırladığımız sunumlarda, ödevlerde Word ve Excel de bu...

Sonsuzluk İşareti (∞) Klavyede Nasıl Yapılır ve Kopyala

Sonsuzluk işareti (∞), bir diğer adıyla lemniskat eğrisi, başı ve sonu olmayan, sonsuza kadar var olacak anlamında kullanılan bir simgedir. Bu işaretinin...

Türk Telekom Müşteri Hizmetleri Hızlı Bağlanma Güncel

Türk Telekom kullanıcıları herhangi bir soruları olduğunda ya da bir sorunla karşı karşıya olduğunda internetten Türk Telekom müşteri hizmetlerine hızlı bağlanma ...

Son Yorumlar