BloginstagramSosyal Medya

instagram Profilime Kim Baktı Nasıl Anlarım?

Çağımızın en popüler sosyal medya kanalı olan Instagram, her geçen gün kullanıcılarına farklı güncellemeler ve yeni tasarımlar sunmaya devam etmektedir. Bu kendini yenileyen güncellemeler de akıllara her zaman aynı soruyu getirir; instagram Profilime Kim Baktı nasıl anlarım? Bu soruya yönelik verilecek en doğru cevap ne yazık ki Instagram’ın şirket politikası gereği böyle bir gizlilik ihlalini yapamayacak olmasıdır.

Profilinize Kimin Baktığını Neden Göremiyorsunuz?

Dünyanın en popüler şirketlerinde biri olan ve günler geçtikçe kullanıcı sayısını artıran bu sosyal medya platformu kesinlikle böyle bir kural ihlaline girmeyi reddetmekte ve kullanıcılarının gizliliğini önemsemektedir. Zaten siteye üye olduğunuzda kullanıcı şartnamesinde yer alan bilgilerde kullanıcı gizliliğini esas aldığını dile getiren Instagram ne yazık ki hiçbir güncellemesinde profil ziyaretçilerini açık etmeyi düşünmemiştir.

Başka Uygulamalar İle Profile Bakanları Öğrenmek

İnternet ortamında genellikle Instagram ya da Facebook hesaplarınıza kimlerin baktığını öğrenebileceğinizi iddia eden bir takım sayfalar ya da uygulamalar mevcuttur. Bu uygulamaların ne yazık ki doğrudan böyle bir bilgiyi sizinle paylaşabilmesi de pek mümkün değil hatta mantık dışıdır. Büyük bir şirket olma özelliğini taşıyan Instagram, başka bir uygulama tarafından kullanıcılarının profillerinin ve yaptığı hareketlerin gizliliğinin delinmesine izin vermemektedir.

Bu Sitelerin Asıl Amacı

Bu gibi siteler genellikle uygulamalarının indirilmesi ve bu uygulamalarda site içi alım satım yapılması için bu yola başvurmaktadır. Profillerine kimler tarafından bakıldığını merak eden kimseler de bu vaatlere kanarak sitelerin ya da uygulamaların içerisinde yer site ya da uygulama içi alım satımlara para yatırabilmektedir.

Eğer bedava hizmet verdiğini iddia eden bir siteye denk gelirseniz de bu site sizden Instagram profilinize giriş yapmanızı isteyecek ve bu sayede de sizin e posta adresinize, kullanıcı adınıza ve Instagram şifrenize ulaşabilecektir. Böyle bir durum ileride hesabınızın kötü niyetli kişilerin eline geçmesine neden olabilir.

Bu Siteler Bazen Doğruyu Mu Söylüyor?

Hemen hemen her internet sitesinde karşılaştığınız ve bazen gözlerinize inanamadığınız bazı doğruluk payı olan reklam ya da içeriklere denk gelmiş olmanız size bu sitelerin ya da uygulamaların kesinlikle doğru işlediği hissiyatı verebilir. Fakat bu durum oldukça sık karşılaşılan bir yanılgıdır ve tamamen bahsi geçen sitelerin ya da uygulamaların algoritma programlarına bakmaktadır.

Edindiği bilgiler sayesinde verileri işleyebilen bu algoritmalar sanki doğru bilgileri direkt olarak edinmiş gibi bunu kullanıcılarının önüne sunabilmektedir. instagram aykırı bir karar almakdıkça instagram Profilime Kim Baktı sorusunun cevabı şu an için mümkün değildir.

Ayrıca bakınız: instagram profile konum ekleme

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu