Sosyal Medya

instagram Profiline Konum, Telefon ve E-Posta Ekleme

Instagram profilinizin dikkat çekmesi ve kaliteli bir profile sahip olmak için yapmanız gereken bazı düzenlemeler ve ayarlar bulunmaktadır. Günümüzde en çok kullanılan sosyal platformun Instagram olduğunu düşünürsek, bu platform üzerinde iyi bir profile sahip olmak oldukça önemli bir hale gelmektedir.

Ünlü bir hesap veya bir mağaza hesabı açmayı düşünüyorsanız gerekli iletişim bilgilerine sahip olmalı ve kullanıcıların size kolaylıkla ulaşmasını sağlamalısınız. Böylece daha güvenilir olursunuz ve profil görüntülenmeniz gün geçtikçe artar. Bu yazımızda da profilinize konum, telefon ve e-posta gibi bilgileri nasıl ekleyebileceğinizi göstereceğiz.

Instagram İşletme Hesabı

Instagram’da hesaplar ikiye ayrılmaktadır. İşletme ve Kişisel hesap olarak ikiye ayrılan hesap türünde iki tarafın da kendine göre avantajları bulunmaktadır. Ancak fazla kişiye hitap eden ve ürün satışı gerçekleştirmek isteyen kişiler işletme hesabına geçmek zorundadırlar. Bunun sebebi istatistikleri inceleyebilmeleri, daha detaylı analiz yapabilmeleri ve belli başlı bilgileri hesaplarına ekleyebilmelidir.

Siz de Instagram hesabınızı bu amaçlar doğrultusunda açtıysanız hemen işletme hesabına geçmeniz gerekmektedir. İşletme hesabına geçmek için herhangi bir ücret ödemeniz gerekmez ve tamamen ücretsizdir. Yapmanız gereken tek şey hesabınız açıkken ayarlardan hesap ayarlarına girmek ve hesabınızı profesyonel hesaba geçiş yaptır tuşuna basmaktır. Bunu yaptıktan sonra hesabınız işletme hesabına geçmiş olacaktır.

Instagram Konum, Telefon ve E-Posta Ekleme

Hesabınızı işletme hesabına geçirdikten sonra profilinize girdiğinizde birçok yeni butonla karşılaşacaksınız. Bu butonlar yardımıyla hesabınızın istatistiklerini inceleyebilir, detaylı düzenlemeler yapabilirsiniz.

İletişim butonları size ve hesabınıza ulaşılmasını kolaylaştırır ve takipçilerinize güven verir. İletişim bilgileri olarak Konum, Telefon ve E-Posta ekleyebilirsiniz. İsterseniz bir tanesi isterseniz hepsini ekleme imkânınız bulunmaktadır. Bunu yapmak için izlemeniz gereken yollar şunlardır:

  • Profilinize girin
  • Profilinizdeki butonlarda bulunan “Profili Düzenle” butonuna tıklayın.
  • Burada her türlü butonu hesabınıza ekleyebilir, internet sitenizi ekleyebilir ve diğer bilgilerinizi değiştirebilirsiniz.
  • Sayfayı aşağıya indirin ve “İletişim Seçenekleri” butonuna tıklayın.
  • Burada E-Posta adresinizi, İş Telefon Numaranızı ve Konumunuzu ekleyebilirsiniz.

Ayrıca konumunuzu net bir şekilde belirtebilir ve telefon numaranıza nasıl ulaşılmasını istediğinizi seçebilirsiniz (Mesaj, arama).

Tüm bunların yanında işletme hesabı yardımıyla diğer bilgilerinizi de ekleyebilirsiniz. İsterseniz hesabınıza özelleştirilmiş butonlar bile ekleyebilirsiniz.

Ayrıca bakınız: instagram profilime kim bakmış

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu