Blog

Instagram Reels Videoları Nasıl İndirilir?

Instagram Reels, dünya üzerinde milyonlarca kullanıcıya sahip olan TikTok’a rakip olmak amacıyla, Ağustos ayında kullanıcılarına resmi olarak sunulan bir özelliktir. Çoğu haber sitelerinde görüldüğü gibi TikTok kullanıcılarının yoğun olarak bulunduğu ülkeler Hindistan Cumhuriyeti, Amerika Birleşik Devletleri, Türkiye Cumhuriyeti ve Rusya Federasyonu olarak sıralanmakta.

Yakın zamanda da Birleşik Devletler Başkanı Donald Trump’un TikTok uygulamasına karşı olan sert tavrı, Amerikan firması olan Instagram’ın lehine yarayabilir. Herhangi bir yaptırım ciddi derecede kullanıcıya sahip olan ABD’li hesapların Instagram’a yönelmesine neden olabilir.

Instagram Reels özelliğine geri dönecek olursak, Instagram kullanıcısı on beş saniyelik videolarını, müzik veya efekt ekleyerek takipçileriyle paylaşabilecek. Ek olarak, Instagram kullanıcısı çektikleri videonun hızını ayarlayabilecek. Amaçları daha fazla kullanıcıyı bu özelliğe çekmek olan Instagram, birçok popüler Reels videolarını keşfet kısmında, arama kısmının altında, büyük çerçeveyle birlikte göstermektedir. Ayrıca bakınız: instagramdan video nasıl indirilir?

Instagram Reels Videoları Kaydedilenlere Nasıl Eklenir?

Eğlenceli bulduğunuz, arkadaşlarınızla veya ailenizle paylaşmak istediğiniz Reels videolarını hesabınıza kaydetmek oldukça basit, kolay aşamalardan ibaret. İzlemiş olduğunuz videonun alt kısmında üç nokta bulunmaktadır. (Gönder tuşunun hemen yanında bulunuyor) Bu kısma bastığınız anda yeni bir panel gözükecek.

Panelin en alt tarafında kaydet tuşu bulunuyor, bu tuşa bastığınız anda Reels videosu kaydedilmiş olacak. Kaydedilenlerden seçtiğiniz videoyu izlemek içinse profil fotoğrafınızı daire içine alan, sağ alttaki tuşa basacak ve yandan çıkan seçenek panelinden kaydedilenleri açarak ulaşacaksınız.

​​​​​​Instagram Reels Videoları Android Telefonlara Nasıl İndirilir?

Instagram Reels videolarını telefonuna indirmek isteyen Android kullanıcıları için oldukça basit bir yol var. Arama motorunu açıp, Instagram Reels Downloader: 10Insta gibi sitelerin isimlerini kullanarak, herhangi bir uygulamayı ihtiyaç duymaksızın istediğiniz videoyu telefonunuzun hafızasına indirebilirsiniz. Bunun için sadece Reels videosunun bağlantısını kopyalamanız gerekiyor. Bağlantıyı almak için kaydetme ile aynı yolu, üç noktası bulunan tuşa basıyoruz ve bağlantıyı kaydete basıyoruz.

​​​​Instagram Reels Videoları İOS Telefonlara Nasıl İndirilir?

​​​​​Apple kullanıcıları ise Reels videolarını mağazalarında bulunan InSaver for Instagram gibi Instagram videolarını yüklemenize yarayan uygulamalar vasıtasıyla telefonunuza yükleyebilirsiniz. Apple kullanıcıları da Android kullanıcıları gibi videonun bağlantısını kopyalayacak ve indirmiş olduğu uygulamaya video bağlantısını yapıştıracak.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu