instagramSosyal Medya

Instagram Videoları Nasıl İndirilir?

Instagram videoları nasıl indirilir sorusunu soran ve beğendiğiniz videoları indirmek isteyen bir Instagram kullanıcısıysanız doğru içerikte bulunuyorsunuz. Bugün Instagram üzerinde, özellikle sayfalar sıkça videolar paylaşmaktadır ve gündem videoları genellikle bu paylaşımlar olmaktadır. Bazı durumlarda karşınıza çıkan videoları beğendiğiniz veya başka bir yerde kullanmak için indirmek istemeniz de gayet normaldir. Bizler de bu içeriğimizde Instagram videoları nasıl indirilir sorusunu yanıtlandıracak ve videoları indirebileceğiniz platformları sizlerle paylaşacağız.

Instagram Videoları Nasıl İndirilir?

Instagram üzerinde gün içerisinde sayısız video ve fotoğraf paylaşımı yapılmaktadır. Fotoğraflar ekran görüntüsü alma yöntemleri ile kaydedilebiliyor olsa da videolarda bu durum maalesef geçerli değildir. Dolayısıyla videoları başka yöntemlerle indirmeniz gerekmektedir. Bu durumun farkında olan geliştiriciler ise farklı özelliklere sahip olan birçok Instagram video indirme uygulaması geliştirmiştir.

Instagram videolarını hem bilgisayar hem de akıllı telefonlar üzerinden indirebileceğiniz birçok platform bulunmaktadır. Uygulamanın kendi içerisinde böyle bir özellik bulunmadığı için indirme uygulamalarına veya platformlarına başvurmanız kaçınılmaz olacaktır. Bu noktada güvenilir noktaları kullanmak yaşayacağınız olumsuz durumların önüne geçmenizi sağlar. Bizler de sorunsuz bir şekilde Instagram videolarınızı indirebilmeniz için sizlerle en güvenilir ve hızlı platformları paylaşacağız.

Instagram Videoları Nasıl İndirilir?
Instagram Videoları Nasıl İndirilir?

Bilgisayardan Instagram Videolarını İndirme

Instagram videolarını bilgisayar üzerinden indirmek hem daha kolay hem de daha hızlıdır. Yalnızca linkleri kopyalayarak toplu bir şekilde Instagram videolarını bilgisayarınızdan indirebilmeniz mümkündür. Bunun için cihazınıza herhangi bir program indirmenize de gerek bulunmamaktadır. Aşağıdaki listede bulunan web sitelerine girerek video indirme işlemlerinizi yapabilirsiniz.

 • Savefrom.net
 • DownloadVideosfrom.com
 • Downloadgram.com
 • Save-insta.com
 • IGram.io
 • Videoindirelim.com

Instagram üzerinden indirmek istediğiniz videoların sayfasına tarayıcınızdaki Instagram üzerinden girmeniz gerekmektedir. Daha sonrasında videonun linkini kopyalayabilir ve belirtilen platformlara yapıştırarak indirme işlemini başlatabilirsiniz. Burada videonuzun kalitesini, başlangıç ve bitiş noktasını da seçebilme gibi avantajlarınız bulunmaktadır.

Bilgisayardan Instagram Videolarını İndirme
Bilgisayardan Instagram Videolarını İndirme

Telefondan Instagram Videolarını İndirme (Android, iOS)

Eğer bilgisayara erişiminiz yoksa ve videoları telefonunuz üzerinden indirmek istiyorsanız, kullanabileceğiniz birçok yöntem bulunduğunu belirtmek isteriz. Öncelikle yukarıda belirtmiş olduğumuz web sitelerine girerek video linklerini yapıştırarak indirme yapabilirsiniz. Fakat bu işlem zor geliyorsa telefonunuza Instagram video indirme uygulamalarını yükleyebilirsiniz. En çok bilinen ve kullanılan uygulamalar şöyledir:

 • InsTake Downloader (Android, iOS)
 • Video & Photo Downloader for Instagram (iOS)
 • İBlot Downloader & Manager (iOS)
 • InstaSave Pro (Android)
 • Social Downloader (Android, iOS)
 • Free Instagram Download (Android)

Bu uygulamaların çalışma mantığı video indirme siteleri ile neredeyse aynıdır. Kopyalamış olduğunuz video linkini uygulama içerisine yapıştırarak direkt olarak indirme işlemini başlatabilirsiniz. Ayrıca uygulamalar sizin için özel bir klasör oluşturur ve indirdiğiniz videolara daha kolay ulaşmanızı sağlar. İndirmiş olduğunuz videoları daha sonrasında başka cihazlara aktarabilir ve diğer platformlar üzerinden paylaşabilirsiniz.

Telefondan Instagram Videolarını İndirme (Android, iOS)
Telefondan Instagram Videolarını İndirme (Android, iOS)

Instagram Video Linki Nasıl Kopyalanır?

Video indirmek için kullanacağınız tüm platformlarda indirmek istediğiniz videonun linkine sahip olmanız gerekir. Uygulamaların ve web sitelerinin kullanma mantığını anladıysanız fakat Instagram video linklerinin nasıl kopyalanacağını bilmiyorsanız aşağıdaki adımları telefonunuzda uygulayabilirsiniz.

 • Instagram uygulamasını açın ve hesabınızla giriş yapın.
 • İndirmek istediğiniz videoyu bulun.
 • İçeriğin sağ üst köşesinde yer alan üç nokta simgesine dokunun.
 • Açılan ekranda en başta yer alan “Bağlantı” seçeneğine tıklayın.

Bu işlemleri yaptıktan sonra video linki kopyalanmış olacaktır. Yukarıda belirttiğimiz platformlara veya web sitelerine girerek bu linki yapıştırabilir ve indirme işlemine başlayabilirsiniz. Ancak gizli hesaplardan alınmış olan linklerin çalışmayacağını ve bu videoların indirilemeyeceğini unutmamanız gerekiyor. Bunun için ekran videosu kaydedici uygulamaları indirebilir ve videoları bu yöntemle kaydetmeyi deneyebilirsiniz.

Instagram Video Linki Nasıl Kopyalanır?
Instagram Video Linki Nasıl Kopyalanır?

Umarız içeriğimiz sayesinde sizler de Instagram videoları nasıl indirilir sorusuna yanıt bulabilmişsinizdir. İzinsiz olarak indirilen ve başka platformlarda paylaşılan videoların illegal bir durum olduğunu unutmayın. Bunun yanında yalnızca daha sonra izlemek veya arkadaşlarınızla paylaşmak için indirdiğiniz videoların illegal durumlar dahilinde bulunmadığını da belirtelim. Instagram Link Paylaşma Nasıl Yapılır? başlıklı içeriğimizi de incelemek isteyebilirsiniz.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu