Kapat
Instagram Yakın Arkadaşlar
İnternet 29 views 0

Instagram Yakın Arkadaşlar Özelliği Ne İşe Yarar?

Instagram son yıllarda büyüyen kitlesi ve gelişen özellikleri ile en çok dikkat çeken uygulama ve sosyal ağlardan birisidir. Basit bir fotoğraf paylaşma uygulaması olarak çıkmışken özellikle de Facebook ekibi tarafından satın alınmasından sonra inanılmaz bir gelişme göstermiş ve milyarlarca kullanıcıya erişme şansı yakalamıştır. Özellikle son yıllarda geliştirilen Instagram direkt, IGTV ve hikayeler özelliği ile ön plana çıkan Instagram günlük aldığı etkileşim sayıları ile dudak uçuklatmaktadır. Son zamanlarda ise yeni gelen bir özellik olan Instagram Yakın Arkadaşlar ne işe yarar ve bu özellik nasıl kullanılır? 

Instagram Yakın Arkadaşlar Özelliği

Instagram Yakın Arkadaşlar Özelliği Ne İşe Yarar?
Instagram Yakın Arkadaşlar

Instagram yakın arkadaşlar özelliği son zamanlarda ortaya çıkan sosyal medyada gizlilik ve paylaşılan bilgilerin çok fazla tartışılması ile beraber Instagram’ın kullanıcılarına yaptığı bir jest diyebiliriz. Kimi kullanıcılar gizli hesap kullansa da birçok insan açık hesap kullanmaktadır. Bazı kişileri engelleseniz dahi sizi stalk yaparak fake hesaplar üzerinden takip etme şansı vardır. Eğer Instagram hesabınızda ki hikayeleri sadece belli kişilerin görmesini istiyorsanız bu durumda yakın arkadaşlar özelliğini kullanabilirsiniz. Bu özellik sayesinde seçeceğiniz belli kişiler hikayelerinizi görme şansını yakalayacaktır.


Instagram Yakın Arkadaşlar Listesi Oluşturma

Instagram hesabınızdan öncelikle profil kısmına erişmelisiniz. Daha sonra ise buradan ayarlar butonuna basın. En son ise menüden yakın arkadaşlar seçeneğini seçmek gerekir. Buradan istediğiniz kişileri yakın arkadaşlar listesine ekleyebilirsiniz. Buradan eklediğiniz kişileri istediğiniz zaman yine aynı menü üzerinden çıkarabilirsiniz. Yakın arkadaşlar listesi oluşturulduktan sonra istenilen hikayelere sadece bu grubun erişmesi sağlanabilir.

Instagram Yakın Arkadaşlar Özelliği Nasıl Kullanılır?

Instagram da bu özelliği kullanmak için hikaye özelliğini de kullanmak gerekir. Normal video ve fotoğraf paylaşımı yaparken bu özellik kullanılamamaktadır. Hikaye atmak istediğiniz zaman tam paylaşma esnasında hikaye ve yakın arkadaşlar seçeneği çıkar. Burada yakın arkadaşlara basılır ise Instagram hikayeleri direkt olarak yakın arkadaşlara gidecektir. Böylelikle dışarıdan başka birisi herhangi bir şekilde hesabınızın hikayesini görmeyecektir. Instagram son yıllarda çıkan bu gizlilik tartışmalarına karşılık olarak çıkardığı bu özelliği ile kullanıcılarına onların gizliliklerini korumak için çaba gösterdiğinin mesajını vermeye çalışmaktadır.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.