BloginstagramSosyal Medya

instagram’a Giremiyorum [Kesin Çözüm]

Instagram dünyanın en popüler sosyal medya uygulamalarında bir tanesidir. Facookbook’un Instagram’ satın alması ile birlikte Instagram’ın arkasında ki destek ekip çok daha güçlü hale gelmiştir. Çok fazla kullanıcıya sahip olan Instagram destek konusunda da kendini her geçen gün geliştirmektedir. Instagram’a gelen en fazla sorulardan bir tanesi de Instagram’a Giremiyorum sorusudur. Instagram destek ekibi hesaplarına ulaşamayan kullanıcıları için bir çok çözüm önerisi sunmaktadır. Bu yazımızda Instagram’a giriş yapılamama nedenleri ve çözüm yollarında bahsedeceğiz.

“Üzgünüz isteğinizle ilgili bir sorun oluştu” Çözümü

Instagram’a Giremiyorum

Instagram giriş yapılırken karşılaşılan en fazla sorunlardan bir tanesi  “Üzgünüz isteğinizle ilgili bir sorun oluştu” hatasıdır. Instagram’a giriş yaparken böyle bir sorun alıyorsanız;

  • İlk başta internet olup olmadığını kontrol edin. İnternet paketinizi kontrol edin yada cep telefonunuzda mobil veri kısıtlaması koymuşsanız kısıtlamayı kaldırın.
  • Birden fazla Instagram hesabı kullanıyorsanız ve bu hesaplardan bir tanesini Instagram Kullanıcı Politikasını ihlal etmiş olabilirsiniz. Bu hesaplardan birinde yapılan ihlal gerçek Instagram hesabınızı da etkileyebilir. Bu durumda yapılacak tek çözüm yolu Hata Kaydı yapıp, Instagram’dan gelecek cevabı beklemeleri gerekmektedir.

Instagram Şifresi Kurtarma

Instagram’a giriş yapılırken yaşanan sorunu çözmenin bir diğer yolu da, Instagram hesabını açarken kullandıkları cep telefonu numarası yada mail adreslerini kullanarak şifre sıfırlama talebinde bulunabilirler. Instagram kullanıcı adınızı ilgili alana yazdıktan sonra şifre kısmına rastgele bir şeyler yazın. Daha sonra karşınıza Şifre Kurtarma seçeneğini çıkacaktır. Burada cep telefonu numaranızı yada e posta adresinizi kullanarak Instagram hesabınız için kurtarma kodu gelecektir.

Instagram Hesabınız Çalındı İse Ne Yapılmalı

Instagram hesabınızın başkasının eline geçtiğini düşünüyor ve şifrenizin değiştirildiğini düşünüyorsanız Instagram Destek Ekibine başvurmanız gerekmektedir. Öncelikle sürekli giriş yaptığınız cep telefonu yada tarayıcınızdan Instgram safyasına giriş yapın. Bunun için “Giriş yapmak için yardım al” kısmına tıklayın. Açılan sekmede e posta adresi yada kullanıcı adınızı girin. Karşınıza çıkan sekmede daha fazla yardım seçeneğine tıklayın. Buradaki seçenekler arasından, e posta adresini unutan yada hesabı başkasının eline geçen kişiler için seçenek bulunmaktadır. İlgili kısmı tıkladıktan sonra diğer kısmına daha fazla detay ekleyin, en son ne zaman giriş yaptınız, paylaşımlar, arkadaş listeniz gibi. Destek ekibi size dönüş yaptıktan sonra sizden instagram bilginiz ve yüzünüzün göründüğü bir e posta isteyecektir. Ama bu sürecin zorlu ve uzun bir süreç olduğunu söylemekte fayda var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu