BloginstagramSosyal Medya

instagrama Giriş Yapamıyorum Sorunu ve Çözümü

Bu yazımızda sizlerle instagrama Giriş Yapamıyorum sorunu, nedenleri ve çözüm yollarından bahsedeceğiz. Bir sosyal medya uygulaması olan Instagram çoğu beğenilen özelliği ile kullananların kalbini kazanmayı başarmıştır. Fakat bazı durumlarda bu kullanıcılar Instagram hesabında yaşamış oldukları giriş problemleri sebebi ile çok miktarda nakit ve ya vakit kaybı ile karşı karşıya kalmaktadır.

Bu durumu çözmek için ilk olarak problemin sebebini bulmak ve adımları takip etmek gerekmektedir. Instagram’ ın devamlı kendini geliştirme özelliği vardır. Bu özellik sayesinde uygulama hemen hemen bir milyona yakın kullanıcıya sahiptir ve kullanıcıların yaklaşık olarak beş yüz milyonu beğenilen sosyal medya uygulamasına her ay giriş yapıp en az bir gönderi paylaşımı yapmaktadır. Yapılan paylaşımlar sayesinde kârını ve reklam verme miktarını günden güne daha çok arttıran Instagram kullananlarının bir takım sorunların çözüme kavuşturmakta zorlanmaktadır.

Telefon Numaram Değişti Giriş Yapamıyorum

Bu sorunlardan ilk olanı Instagram telefon numarasının olduğu hat ile cihazın çalınması durumunda meydana çıkmaktadır. Eğer numara değişir ve ya telefon çalınırsa iki faktörlü kimlik doğrulaması sebebi ile Instagram hesabına giriş yapılamaz.

Bu sebeple Instagram’a giriş yapamıyorum diyenler hesabına ne yüzden giriş yapılmadığını açıklayan mesaj göndermelidir. Sonrasında Instagram yetkilileri bir kod göndermektedir. Gönderilen kodu beyaz bir dosya kağıdına yazıp, kağıtla beraber öz çekim yapılmalı ve bu Instagram hesabına gönderilmelidir. İşlemlerin sonrasında Instagram bir kurtarma şifresi ve ya bağlantısı gönderir. Fakat bütün bu işlemler 1 ile 15 gün sürebilmektedir.

instagrama Giriş Yapamıyorum
instagrama Giriş Yapamıyorum

Instagram Şifremi Unuttum Giriş Yapamıyorum

Bir diğer giriş yapamama sebebi ise instagrama giriş yaparken kullandığınızşifreyi unutmaktır. Böyle bir durumda yapılması gereken, şifre yenileme işlemi için kullanıcı adını yazıp, mail adresine şifre sıfırlama ile ilgili bağlantının gelmesini beklemektir. Kurtarma bağlantısı geldiğinde bağlantı açılarak yeni bir şifre girilmelidir. Tüm işlemler yaklaşık 15 ve ya 20 dakika kadar sürmektedir. Bu adımlarla, karşılaşılan bu sorunlar oldukça kolay çözümlenebilir.

Instagram Hesabı Çalındı Ne Yapılabilir?

Instagram hesabının çalınması sonucunda da telefon numarası değişmesi gibi işlemler yapılmalıdır. Instagram yardım merkezindeki kişisel bilgiler verilmeli ve daha sonra sorunu açıklayan bir metin yazılarak Instagram’ a başvuruda bulunulması gerekmektedir.

Arkasından Instagram’ın geri dönmesi beklenir. Maalesef şu an için çalınmış olan hesaplar için yapılabilecek pek fazla bir şey yoktur. Çalınmış olan hesaplar için kurtarma işlemleri sadece Instagram yardım merkezi tarafından yapılmaktadır. instagrama giriş yapamıyorum diyenler şifrelerini değiştirmelidir. Ayrıca Instagram’dan habersiz fotoğraf paylaşılıp mesaj atılıyor, beğeni yapılıyor diyenler de şifrelerini değiştirmeleri gerekmektedir.

Ayrıca bakınız: instagram durduruldu hatası ve çözüm yolları.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu