Kapat
İnstagram’da Birinin Online Olduğunu Nasıl Anlarım
İnternet 53 views 0

İnstagram’da Birinin Online Olduğunu Nasıl Anlarım?

İnstagram günümüzün en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından birisidir. İnstagram uygulamasını ünlüsünden ünlü olmayanına kadar herkes aktif bir şekilde kullanmaktadır. Bu yazımızda İnstagramda birinin online olduğunu nasıl anlarım sorunuza cevap vereceğiz.

İnstagram Nedir?


Adını sıkça duyduğumuz İnstagram aslında bir fotoğraf ve video paylaşma platformudur. 6 Ekim 2010’da kurulan popüler uygulama yeni özellikleriyle de kullanıcıların beğenisini kazanmış durumdadır. İnstagram ile sadece fotoğraf veya video paylaşmak ile kalmıyor, gönderinize filtreler ekleyebiliyorsunuz. Ayrıca sadece 24 saat profilinizde duran gönderiler paylaşmakta mümkün. Diğer kullanıcılar ile mesajlaşabilir ve onlara özel olarak fotoğraf, video ve ses kaydı gönderebilirsiniz. Diğer kişilerin gönderilerini ana sayfanızda görmek için onları takip etmeniz yeterli olacaktır.

İnstagram Nasıl Kullanılır?

İnstagramı ve özelliklerini kullanmak aslında oldukça basittir. İnstagram’ı kullanabilmek için ilk önce cihazınıza uygulamayı indirip hesap açmanız gerekmektedir. Daha sonra istediğiniz fotoğraf ve videoları paylaşabilir, diğer kullanıcılar ile irtibat halinde olabilirsiniz. 24 saatlik gönderilerinizi paylaşmak için ise ana sayfanızın en sol köşesinde bulunan kendi profilinize tıklamanız ve istediğiniz gönderiyi seçip paylaşabilirsiniz.

İstediğiniz kişiyi takip etmek için ise arama butonuna kullanıcın adını yazmanız ve profiline girip “Takip Et” butonuna dokunmanız gerekir. Diğer kullanıcılar ile konuşmak için ana sayfanızın sağ üst köşesinde bulunan kısma tıklamanız ve istediğiniz kişinin adını yazmanız gerekir. Direct Message özelliği ile sadece yazılı değil, fotoğraf, video, ses ve görüntülü konuşabilmekte mümkündür.

İnstagram’da Birinin Online Olduğunu Nasıl Anlarım
İnstagram’da Birinin Online Olduğunu Nasıl Anlarım

İnstagram’da Birinin Çevrimiçi Olduğu Nasıl Anlaşılır?

İnstagram’a yeni gelen bu özellik ile kullanıcıların son görülmesini ve aktif olup olmadığını görmek mümkün. Oldukça basit olan bir yöntem ile bu bilgilere erişebilmek kolaydır. Mesajlar sayfanıza giriş yaptıktan sonra kimin çevrimiçi olup olmadığını ve son görülmelerine bakabilirsiniz. Diğer bir yöntem ise size gelen beğenileri kontrol ettiğiniz sayfadan “Takip” kısmına tıklayarak diğer kullanıcıların hareketlerini görebilirsiniz.

Gönderi beğenen veya yorumlayan kişiler aktif olacağı için bu da çevrimiçi olduğunun kanıtıdır. Son görülme veya çevrimiçi özelliğini kapatmak istiyor iseniz “Ayarlar” bölümünden “Hareket Durumunu Göster” özelliğini devre dışı bırakmanız yeterli olacaktır. Açmak istiyor aynı yolu izleyerek bu özelliği aktif edebilirsiniz.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.