Kapat
Instagram’da Canlı Yayın Yapma Sorunu
İnternet 33 views 0

Instagram’da Canlı Yayın Yapma Sorunu Bağlantı Kontrol Ediliyor

Instagram’da canlı yayın yapma sorunu bağlantı kontrol ediliyor gibi sorunların çıkmasının sebeplerine bakıldığında yetkililere göre oluşabilecek ilk sebebin internet hızındaki sıkıntıların oluşmasıdır. Aynı zamanda Instagram tarafından sunulan bu hizmet ilk çıktığında da yüksek internet hızına ihtiyaç duyuyordu. İnternet hızının yavaş olmasının yanı sıra cihazın donanım yetersizliği de canlı yayın yapma sorunlarından birisi olabilmektedir. Buna örnek olarak da RAM’ın yetersiz kalmasıyla sistem yanıt veremez ve ekranda bağlantı kontrol ediliyor yazısıyla karşılaşma riski oluşabilmesi verilebilir.

Canlı Yayın Bağlantı Kontrol Ediliyor Nedir?

Instagram’da Canlı Yayın Yapma Sorunu
instagram bağlantı kontrol ediliyor

Canlı yayın hizmeti Instagram’da ilk verildiği andan itibaren bu gibi sorunlarla ara ara karşılaşılmıştı. Yüksek hızda internet erişimine ihtiyaç duymasından ötürü canlı yayın yapma hatalarına düşülebiliyordu. Eğer canlı yayın yaparken WİFİ aracılığıyla yapılıyorsa farklı bir hesaptan da denenmelidir. Farklı bir telefondan da deneme yaptıktan sonra virüs bulaşma, donanım yetersizliği ve yazılım uyumsuzlukları gibi hatalara neden olabiliyor. Canlı yayın özelliğinin Türkiye güncellemesi yapıldıktan sonra kısa sürede yayın testlerine başlandı. Bu esnada bağlantı kontrol ediliyor yazısı ekrana çıkabilmektedir. Aynı zamanda bağlantı kontrol ediliyor yazısı internet hızının yavaşlamasına bağlı olduğu açıklandı.


Instagram’da Canlı Yayın Yapma Sorununun Çözümü

Instagram yöneticileri ilk başlarda sürekli meydana gelen yüksek internet ihtiyacından dolayı kullanılamaz hale gelen canlı yayın özelliği üzerinde çalışmalar yaptı ve buna çözüm olarak da alternatif internet bağlantısı seçeneği eklenmesiyle bu sorun ortadan kalmış oldu. Ayrıca bilinmelidir ki canlı yayın yapabilmek için yine de internet hızının iyi durumda olması önemlidir.

Instagram’da Canlı Yayın Yapabilmek İçin Herhangi Bir Sürüm Gerekiyor Mu?

Canlı yayın yapabilmek için sürüm olarak tahminlere göre iOS akıllı telefonlar için iOS 8 ve üzeri sürüme ihtiyaç duyar. Android sürümlere bakıldığındaysa içerisinde 4.4.2 ve üzeri sürümlere ihtiyaç duyduğu söylenebilir. Instagram canlı yayın yapma sorununa bağlı olarak akıllı telefonlarda hesap engelleme tarzında sorunlar oluşabiliyor. Bu hesap başka bir hesap üzerinde denendiğinde ise canlı yayın simgesinin çıktığı görülebiliyor. Aynı şekilde yine akıllı telefonlardan ya da yazılımından kaynaklı sebeplerle simge çıkmama olasılığı da zaman zaman görülebiliyor.-

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.