BloginstagramSosyal Medya

instagramda Ekran Görüntüsünün Alındığını Nasıl Anlarım?

Bu yazımızda sizlerle instagramda Ekran Görüntüsünün Alındığını Nasıl Anlarım sorusunun cevabını vermeye .alışacağız. Instagram sosyal medyada kullanıcıların en çok rağbet ettiği uygulama, Instagram’ın bu kadar popüler olmasının sebeplerinden bire de kullanıcılarına verdiği hizmetin kalitesi tabii ki. İlk yayına başladığı andan beri sürekli kendini geliştiren uygulama kullanıcıların uygulamada vakit geçirme sürelerini artırabilmek adına birçok yenilik hizmete sunuyor. Buradan instagram ekran görüntüsü alındı bildirimden kurtulma yolları yazımızı okuyabilirsiniz.

Özellikle Facebook tarafından satın alındıktan sonra kendini geliştirme anlamında devrim yaşayan Instagram, kullanıcı aktivitelerini takip etmeye yönelik birçok yeniliği devreye aldı. Kullanıcıların story adı altında anlık ve 24 saat boyunca görüntülenebilen örüntüler paylaştığı özelliği sayesinde milyonlarca insan bu özelliği kullanmaya başladı.

Paylaşılan bu görüntüler her ne kadar 24 saat boyunca yayında kalsa da paylaşım sahibinin takipçileri telefonun ekran görüntüsünü alarak görüntüyü telefonuna kaydedebiliyor. Bu durum paylaşım yapan bazı kullanıcılar için sorun teşkil eden bir durum olarak ön plana çıkıyor.

instagramda Ekran Görüntüsünün Alındığını Nasıl Anlarım

instagramda Ekran Görüntüsünün Alındığını Nasıl Anlarım
instagramda Ekran Görüntüsünün Alındığını Nasıl Anlarım

Story özelliği ilk yayınlandığı zamanlarda takipçiler storye ait ekran görüntüsü aldıkları zaman kullanıcının bundan haberi oluyordu. Yalnız Instagram’ın son yaptığı güncelleme ile ekran görüntüsü alan kullanıcıyı da görmek mümkün. Instagram’da ekran görüntüsü alındığını anlamak önceleri mümkün değildi. Sadece hikayeleri görüntüleyen insanları liste halinde görüyorduk. Buna ek olarak ekran görüntüsü alanlar da aynı listede görünür olmaya başladı. Ekran görüntüsü alan kişinin isminin yanında bir yıldız işareti beliriyor. Böylelikle kullanıcı Storynin ekran görüntüsünü alan kişiyi tespit edebiliyor.

Ekran Görüntüsü Alan Kişi Bilindiğinden Haberdar Mı?

Yeni güncellemeyle beraber ekran görüntüsü almaya çalışan birini bir kereye mahsus olmak üzere Instagram uyarıyor. İfadede undan sonra alınan ekran görüntülerinin bildirimlerinin paylaşım sahibine bildirileceği yazıyor. Kullanıcı aktivitelerini takip eden yenilikler ile çalışmalar yapan Instagram önümüzdeki günlerde yeni özellikler bu çeşitliliği artıracağa benziyor.

Bildirim Olmadan Ekran Görüntüsü Almak Mümkün Mü?

Sistemin açığını bulan kişiler bunun için de belli yöntemler bulmuş durumdalar. Cep telefonunu uçak moduna aldıktan sonra ekran görüntüsü almak karşı tarafa bildirim gitmesini önlüyor. Bu yöntem dışında Google Play ya da iTunes’dan indirilebilen 2. parti yazılımlar sayesinde ekran görüntüsünü bildirim gitmeden almak mümkün.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu