Ana Sayfa Blog instagramda Ekran Görüntüsünün Alındığını Nasıl Anlarım

instagramda Ekran Görüntüsünün Alındığını Nasıl Anlarım

Bu yazımızda sizlerle instagramda Ekran Görüntüsünün Alındığını Nasıl Anlarım sorusunun cevabını vermeye .alışacağız. Instagram sosyal medyada kullanıcıların en çok rağbet ettiği uygulama, Instagram’ın bu kadar popüler olmasının sebeplerinden bire de kullanıcılarına verdiği hizmetin kalitesi tabii ki. İlk yayına başladığı andan beri sürekli kendini geliştiren uygulama kullanıcıların uygulamada vakit geçirme sürelerini artırabilmek adına birçok yenilik hizmete sunuyor. Buradan instagram ekran görüntüsü alındı bildirimden kurtulma yolları yazımızı okuyabilirsiniz.

Özellikle Facebook tarafından satın alındıktan sonra kendini geliştirme anlamında devrim yaşayan Instagram, kullanıcı aktivitelerini takip etmeye yönelik birçok yeniliği devreye aldı. Kullanıcıların story adı altında anlık ve 24 saat boyunca görüntülenebilen örüntüler paylaştığı özelliği sayesinde milyonlarca insan bu özelliği kullanmaya başladı.

Paylaşılan bu görüntüler her ne kadar 24 saat boyunca yayında kalsa da paylaşım sahibinin takipçileri telefonun ekran görüntüsünü alarak görüntüyü telefonuna kaydedebiliyor. Bu durum paylaşım yapan bazı kullanıcılar için sorun teşkil eden bir durum olarak ön plana çıkıyor.

instagramda Ekran Görüntüsünün Alındığını Nasıl Anlarım

instagramda Ekran Görüntüsünün Alındığını Nasıl Anlarım
instagramda Ekran Görüntüsünün Alındığını Nasıl Anlarım

Story özelliği ilk yayınlandığı zamanlarda takipçiler storye ait ekran görüntüsü aldıkları zaman kullanıcının bundan haberi oluyordu. Yalnız Instagram’ın son yaptığı güncelleme ile ekran görüntüsü alan kullanıcıyı da görmek mümkün. Instagram’da ekran görüntüsü alındığını anlamak önceleri mümkün değildi. Sadece hikayeleri görüntüleyen insanları liste halinde görüyorduk. Buna ek olarak ekran görüntüsü alanlar da aynı listede görünür olmaya başladı. Ekran görüntüsü alan kişinin isminin yanında bir yıldız işareti beliriyor. Böylelikle kullanıcı Storynin ekran görüntüsünü alan kişiyi tespit edebiliyor.

Ekran Görüntüsü Alan Kişi Bilindiğinden Haberdar Mı?

Yeni güncellemeyle beraber ekran görüntüsü almaya çalışan birini bir kereye mahsus olmak üzere Instagram uyarıyor. İfadede undan sonra alınan ekran görüntülerinin bildirimlerinin paylaşım sahibine bildirileceği yazıyor. Kullanıcı aktivitelerini takip eden yenilikler ile çalışmalar yapan Instagram önümüzdeki günlerde yeni özellikler bu çeşitliliği artıracağa benziyor.

Bildirim Olmadan Ekran Görüntüsü Almak Mümkün Mü?

Sistemin açığını bulan kişiler bunun için de belli yöntemler bulmuş durumdalar. Cep telefonunu uçak moduna aldıktan sonra ekran görüntüsü almak karşı tarafa bildirim gitmesini önlüyor. Bu yöntem dışında Google Play ya da iTunes’dan indirilebilen 2. parti yazılımlar sayesinde ekran görüntüsünü bildirim gitmeden almak mümkün.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Blog

Whatsapp Grup İsimleri [Komik, Aile, Arkadaş]

Whatsapp Grup İsimleri ; Kullanıcıların her gün en az 5 saatlerini ayırdıkları Whatsapp, günümüzün en sık tercih edilen iletişim kanalıdır. Dijitalleşen çağımızda...

Gizli Numaradan Arayanı Bulma Türk Telekom

Gizli Numaradan Arayanı Bulma Türk Telekom ; Bir çoğumuz bir kaç kez gizli numaradan çağrı almışızdır. Gizli numaradan gelen çağrılar bazen yakın dostlarımız yada...

Alfa İşareti α Bilgisayarda Nasıl Yapılır

Bu yazımızda sizlerle Alfa İşareti Bilgisayarda Nasıl Yapılır Klavye fonksiyon tuşlarından hızlı şekilde çıkarabileceğiniz alfa (α ) işaretini farklı kısa yol fonksiyon...

Türk Telekom Numara Değiştirme Nasıl Yapılır

Türk Telekom müşterileri Türk Telekom Numara Değiştirme işlemini bir kaç yoldan yapabilmektedirler. Numaralarını değiştirmek isteyen Türk Telekom müşterileri, telefon numaralarını değiştirme nedeni olarak numaralarının...

Son Yorumlar