BloginstagramSosyal Medya

Instagramda Engelleyenleri Görme Kesin Çözüm

Instagram son yolların en yaygın kullanılan ve adeta abisi Facebook’un tahtına dahi aday bir sosyal platform olarak karşımıza çıkar. Basit bir fotoğraf paylaşma uygulaması olarak ortaya çıkan Instagram günümüzde mesajlaşma, fotoğraf, video ve hikaye paylaşma özellikleri ile öne çıkmaktadır.

Günlük milyarlarca etkileşimin gerçekleştiği bu platformda insanlar farklı gerekçelerle birbirlerini engelleyebilmektedir. Bu da bazı insanların aklına Instagram’da Engelleyenleri Görme isteğini getirir. Acaba beni Instagram’da engelleyen var mı? Diye soranlara cevabı vermeye çalışacağız.

Instagramda Engelleyenleri Görme Uygulamaları

Instagram’da engelleyenleri görmek isteyenler genellikle Appstore ve Google Play üzerinden kendilerine uygulama arayışına gitmektedir. Eskiden gayet basit bir mantıkla çalışan bu uygulamalara artık itibar etmemek gerekir. Çünkü Instagram son dönemde yaptığı bir güncelleme ile API kullanımına sınırlama getirmiş buda uygulamaların erişimlerini kısıtlamıştır.

Hatta bazı uygulamalar kullanıcı adı ve şifre istemektedir. Bu gibi durumlar hem hesabınızın çalınması riskini doğurur hem de bu uygulamaların Instagram’da yapacağı hareketlerden siz sorumlu olacağınız için hesabınızın kapanmasına yol açabilmektedir. Sonuç olarak engelleyenleri gösteren uygulamalara itibar etmemek gerekir.

Uygulama Yüklemeden Engelleyenleri Görmek

Uygulamaların çalışmaması ile beraber maalesef engelleyenleri toplu olarak görme şansı da ortadan kalktı. Instagram ekibi bunu neden yaptı bilinmez ama kullanıcı mahremiyetine ve özgür haklarına bir saygı olarak olmuş olabilir. Bu sebeple tek tek şüphe duyulan kişilere bakmak gerekmektedir.

Şüphelendiğiniz birisini Instagram’ın kendi arama kısmından aratmak gerekir. Önce kendi hesabınızdan aratın, eğer çıkmıyorsa başka hesaptan da aratın. Eğer sizin hesabınızda çıkmıyor fakat başka hesapta çıkıyorsa engellemiş demektir.

Tarayıcı Kullanmak

Bilgisayardan Instagram.com’a girerek ve kendi hesap bilgilerinizi girdiğiniz taktirde buradan da araştıra yapılabilir. Instagram web sitesi üzerinde www.Instagram.com/kullanıcıadı şeklinde yazıldığı taktirde aradığınız hesap direk açılır. Hesap açılıyor fakat gönderileri görünmüyorsa engellemiş olabilir. Fakat eğer kullanıcı hesabı gizli ise yine gönderiler görünmeyecektir.

Bu sebeple de aradı farkı anlamanız mümkün olmayacaktır. Yine kendi hesabınızdan Instagram’ın arama kısmına gelerek kullanıcı adını yazmak ve orada çıkıp çıkmadığını kontrol etmek en doğru deneme yöntemidir. Fakat hesap arama kısımda çıkmıyorsa başka bir hesap ya da tarayıcıdan kontrol etmekte fayda var.

Ayrıca bakınız: instagram engel kaldırma

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu