instagramSosyal Medya

Instagram’da Fotoğraf veya Videonun Bağlantısını Kopyalama

Instagram’da fotoğraf veya videonun bağlantısını kopyalama, belirli içerikleri başka platformlarda paylaşmak isteyen kişilerin araştırdığı işlemlerin başında gelmektedir. Instagram üzerinde paylaşılmış olan her gönderinin bağlantısını almak ve başkaları ile paylaşabilmek mümkündür. Bu noktada içerikleri direkt olarak web sitelerinde de görüntülenebilir hale getirebilirsiniz. Tüm bunlar için her cihazda Instagram’da fotoğraf veya videonun bağlantısını kopyalama işleminin nasıl yapılacağını bu içerikte anlatmaya çalışacağız.

Instagram’da Fotoğraf veya Videonun Bağlantısını Kopyalama

Instagram üzerinde bir fotoğrafın veya videonun bağlantısını kopyalamak oldukça kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Kopyalamış olduğunuz bu bağlantıyı Whatsapp, Facebook gibi diğer sosyal medya platformlarında paylaşarak başka kişilerin de bu içeriklere ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Fakat linki doğru bir şekilde kopyaladığınızdan emin olmanız gerekiyor. Ayrıca gizli hesaplardaki içeriklerin bağlantılarının kopyalanamayacağını unutmayın.

Kopyalanan bağlantıları paylaştığınız noktalarda direkt olarak içeriklerin de görüntülenebilmesi mümkün olacaktır. Ayrıca web sitelerinde de direkt olarak görüntülenebilir içerikler hazırlayabilirsiniz. Bu noktada ister fotoğraf ister video ister hikâye linki kopyalayabilirsiniz. Eğer gönderdiğiniz bağlantıya sahip kişilerin cihazlarında Instagram uygulaması bulunuyorsa, direkt olarak uygulama içinden görüntülenir. Instagram uygulaması bulunmuyorsa tarayıcı üzerinden görüntülenme sağlanacaktır.

Instagram’da Fotoğraf veya Videonun Bağlantısını Kopyalama
Instagram’da Fotoğraf veya Videonun Bağlantısını Kopyalama

Android ve iOS cihazlarda Bağlantı Kopyalama

Akıllı telefonunuz üzerinden içerik bağlantısı alma ve kopyalama işlemi oldukça kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Hangi işletim sistemi olduğu fark etmeksizin, Instagram uygulaması üzerinden aynı işlemlerin yapılması yeterlidir. Sizler de bir içeriğin bağlantısını kopyalamak için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

  • Instagram uygulamasına kendi hesabınız ile giriş yapın.
  • Bağlantısını kopyalamak istediğiniz içeriği bulun.
  • İçeriğin sağ üst köşesinde yer alan üç nokta simgesine dokunun.
  • Açılacak olan menüde bulunan “Bağlantıyı Kopyala” yazısına tıklayın.
  • Paylaşmak istediğiniz ekrana girerek yazma kısmına basılı tutarak “Yapıştır” butonuna basın.

Böylece Instagram içeriğinin linkini almış ve kopyalayarak başka noktalarda paylaşmış olacaksınız. Bunu istediğiniz her içerik üzerinde gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemi yapabilmek için herhangi bir engeliniz bulunmamaktadır.

Android ve iOS cihazlarda Bağlantı Kopyalama
Android ve iOS cihazlarda Bağlantı Kopyalama

Bilgisayarda Bağlantı Kopyalama

Eğer bilgisayar üzerinden Instagram’da fotoğraf veya videonun bağlantısını kopyalama işlemini yapmak istiyorsanız, çok daha hızlı bir şekilde bağlantıları alabilirsiniz. Toplu bir şekilde içeriklerin bağlantısını kopyalamak istiyorsanız, bilgisayar üzerinde telefondan daha hızlıca kopyalayabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

  • Bilgisayarınızdan Instagram web adresine girin ve hesabınızla giriş yapın.
  • Bağlantısını kopyalamak istediğiniz içerik/içerikleri bulun.
  • İçeriğin üstüne tıklayarak büyük ekranda açılmasını sağlayın.
  • Tarayıcıda yazan adresi kopyalayın.
  • Bu adresi istediğiniz noktalarda özgürce paylaşabilirsiniz.

Böylece hızlı bir şekilde birden fazla içerik linkini kopyalayarak arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Bunun dışında bağlantıları kopyalayabileceğiniz başka bir işlem bulunmamaktadır. Ancak yukarıda da bahsettiğimiz gibi gizli hesapların bağlantılarını kopyalasanız dahi, çoğu kişi bunları görüntüleyemeyecektir.

Bilgisayarda Bağlantı Kopyalama
Bilgisayarda Bağlantı Kopyalama

Umarız içeriğimiz sayesinde Instagram’da fotoğraf ve videonun bağlantısını kopyalama işleminin nasıl yapıldığını öğrenmiş ve uygulayabilmişsinizdir. Arkadaşlarınızla daha fazla paylaşım sağlayabilmek ve önemli içerikleri arşivlemek için mutlaka bu özelliği kullanmanızı tavsiye ederiz.  Ayrıca Instagram Destek – Mail Adresi ve Mail Atma başlıklı sayfamızı da ziyaret edebilirsiniz.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu