Bloginstagram

Instagram’da Kullanıcı Adı Geçmişi Görüntüleme

Instagram kullanıcıları; yeni bir hesap satın aldıkları zaman, kullanılmakta olan hesaba yeni bir ad tanımlamadan hemen önce, geçmiş kullanıcı adlarını görüntülemeye ihtiyaç duyar. Bu gereksinimin yanı sıra, bazı durumlarda suç unsuru teşkil eden fiiller için de geçmiş instagram kullanıcı adlarının görüntülenmesi gerekebilir.  

Bu bağlamda; geçmiş kullanıcı adlarını görüntülemek için nelere ihtiyaç duyulur, bu işlem nasıl sağlanır ve dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir, konularının bilinmesi gerekir.

Instagram’da Kullanıcı Adı Geçmişi Görüntülemek İçin Neler Gerekir?

Instagram kullanıcılarının, kullanmakta oldukları hesaba dair geçmiş kullanıcı adlarına erişmeleri için bazı gereksinimleri karşılamaları gerekir.

Bu gereksinimlerse şöyledir:

  • Aktif olarak kullanılan instagram hesabına ait giriş bilgileri (Kullanıcı adı ve bu ada ait şifre gereklidir.)
  • İnternet bağlantısı
  • İnternet bağlantısına uyumlu ve instagram uygulamasını destekleyen bir cihaz

Gibi gereksinimlerin temin edilmesi gerekir.

Instagram'da Kullanıcı Adı Geçmişi Görüntülemek İçin Neler Gerekir?
Instagram’da Kullanıcı Adı Geçmişi Görüntülemek İçin Neler Gerekir?

Instagram Kullanıcı Adı Geçmişi Görüntüleme Nasıl Yapılır?

Daha önceden kullanılan hesap isimlerini görmek için, ilk olarak akıllı cihaz üzerinden mevcut hesaba giriş sağlanır. Hesap içerisinde yer alan farklı alanlar içerisinden, sağ alt tarafta yer alan ‘ayarlar’ kısmına giriş sağlanır.

Ayarlar sekmesi içerisinde, kullanılmakta olan hesaba dair pek çok verinin yer aldığı görülecektir. Bunlar içerisinden ‘hesabım’ seçeneğine girilir. Alt kısımlarda yer alan ‘verilerime eriş’ seçeneği de tercih edildiği zaman; hesaba ait kullanıcı adları geçmişi ortaya çıkacaktır. Bu geçmiş içerisinde, geçmişten başlayacak şekilde tüm kullanıcı adları görüntülenecektir.

Instagram Kullanıcı Adı Geçmişi Görüntülerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Instagram hesapları, kişilere dair birçok bilgiyi içerisinde barındırabilen araçlar arasında yer alır. Bu nedenle; güvenlik suçları, hakaret suçları, alım satım taahhüt işlemleri başta olmak üzere, kişiye bağlı farklı eylemler gerçekleştirilebilir. Hesabın bu kadar önem arz ediyor olması, hesabın çalınması halinde de farklı sorunlar yaşanmasına neden olacaktır.

Bu durumda, belirtilen sorunları yaşamamak adına; hesaba ait kullanıcı adlarının görüntülenmek istendiği cihazda virüs olmamasına dikkat edilmelidir. Ayrıca, instagram platformu üzerinden olmayan hiçbir siteye kullanıcı bilgileri verilmemelidir. Belirtilen durumlara dikkat edilmesi halinde, sorun yaşanmadan kullanıcı adı görüntülenecektir.

Bu içeriğimizden sonra Instagram Profilime Kim Baktı Nasıl Öğrenirim? başlıklı içeriğimizi de incelemenizi öneririz.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu