instagramBlogSosyal Medya

Instagramda Mesaj Görüldü Uyarısını Kapatma

Instagramda mesaj görüldü uyarısını kapatma işlemi, atılan mesajlarda görüldü uyarısını kapatmak isteyen kişiler tarafından yakından araştırılıyor. Aynı Whatsapp mesajlaşma platformunda olduğu gibi Instagram üzerinde de görüldü hizmeti bulunuyor ve bu durum bazı kişilerin canını sıkabiliyor. Bu yüzden Instagram bu özelliği kaldırmaya olanak tanıyor. Sizler de Instagramda mesaj görüldü uyarısını kapatmak istiyorsanız doğru içerikte bulunuyorsunuz.

Instagram Mesaj Görüldü Uyarısı

Instagram DM içerisinde arkadaşlarınızla sohbet edebilir ve birbirinize paylaşımlar gönderebilirsiniz. Bunun yanında aynı Whatsapp uygulaması gibi burada da normal bir şekilde yazışabilmeniz mümkündür. Zaten aynı firmaya ait iki farklı sosyal medya platformları oldukları için, sahip oldukları özellikler de neredeyse aynıdır. Whatsapp üzerinde yıllardır bulunan ve birçok kişi tarafından detayı bilinen görüldü özelliği de Instagramda bulunmaktadır.

Arkadaşlarınız size bir mesaj gönderdiğinde ve siz bunu görüntülediğinizde karşı tarafa görüldü ibaresi iletilir. Böylece arkadaşınız sizden bir cevap bekleyebilir. Fakat siz bu durum ile karşı karşıya kalmak istemiyorsanız mesaj görüldü uyarısını kapatabilirsiniz. Bu işlemi yapmanız halinde, sizin mesajlarınız okunsa da göremeyeceğinizi göze almanız gerekir.

Instagram Mesaj Görüldü Uyarısı
Instagram Mesaj Görüldü Uyarısı

Instagramda Mesaj Görüldü Uyarısını Kapatma İşlemi

Instagramda mesaj görüldü uyarısını kapatmak istiyorsanız, yalnızca birkaç adım içerisinde işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. İsterseniz daha sonra tekrar aktif hale getirebilme seçeneğiniz de bulunmaktadır. Ancak yukarıda da bahsettiğimiz gibi işlemi yapmanız halinde görüldü bildirimini sizler de göremezsiniz. Aşağıdaki adımları uygulayarak son görülmeyi kapatabilirsiniz.

  • Instagram uygulamasını açın ve hesabınıza giriş yapın.
  • Sağ alt köşede yer alan profil fotoğrafınıza tıklayarak profilinize ilerleyin.
  • Sayfanın sağ üst köşesinde bulunan üç çizgi sembolüne tıklayarak menüyü açın.
  • En başta yer alan “Ayarlar” sekmesine tıklayın.
  • Sayfa içerisinde başta yer alan “Gizlilik” sayfasına ilerleyin.
  • Sayfayı aşağıya kaydırarak “Hareket Durumu” sekmesine tıklayın.
  • Aktif olan “Hareket Durumunu Göster” seçeneğini pasif hale getirin.

Bu işlemleri tamamladıktan sonra son görülmeniz kapanacak, bunun yanında Instagram üzerinde aktif olup olmadığınız da gözükmeyecektir. Böylece gizli bir varlık sergileyebilir ve insanların uygulamada olup olmadığınızdan habersiz kalmasını sağlayabilirsiniz. İstediğiniz zaman aynı sayfaya ilerleyerek hizmeti tekrar aktif hale getirebilirsiniz.

Instagramda Mesaj Görüldü Uyarısını Kapatma İşlemi
Instagramda Mesaj Görüldü Uyarısını Kapatma İşlemi

İçeriğimizde tüm detaylarıyla Instagramda mesaj görüldü uyarısını kapatma nasıl yapılır sorusunu yanıtlandırmaya çalıştık. Umarız sizler de birkaç dakika içerisinde son görülmenizi kapatabilir ve gizliliğinizi korumayı başarabilirsiniz. Facebook’un Instagram ile Bağlantısını Kesme başlıklı içeriğimizi de incelemek isteyebilirsiniz.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu