Kapat
Sponsor Reklamlar
instagramda Silinen Mesajları Geri Getirme
Android 22 views 0

instagramda Silinen Mesajları Geri Getirme

instagramda Silinen Mesajları Geri Getirme ; instagram çok popüler bir sosyal medya uygulamasıdır. Instagram ile fotoğraf paylaşabilir, video yükleyebilir, canlı yayın yapabilirsiniz. Instagram kullanıcıları arasında en fazla kullanılan bir diğer özellik ise, kullanıcıların Instagram ile birbirlerine mesaj gönderebilmesidir. Instagram bu özelliğini DM, yani   Direct Message, Türkçesi direkt mesaj olarak nitelendirmiştir. Instagram mesajlaşma özelliğini çok fazla ve sürekli kullanan bir çok kişi Instagram da silinen mesajların geri getirilip getirilemeyeceğini, eğer getirilebilecekse, nasıl yapıldığını merak etmektedirler. Bu yazımızda Instagram Silinen Mesajları Geri Getirme hakkında bilgi vereceğiz.

instagram Silinen Mesajları Geri Getirme

instagramda Silinen Mesajları Geri Getirme

Instagram da silinen mesajları geri getirmek ne Instagram içerisinde, ne de herhangi bir 3. uygulama ile mümkün değildir. En azından şimdilik böyledir. Çünkü Instagram üzerinden yapılan mesajlaşmalar Instagram serverlarında yer almakta ve kişiler mesajları sildiği andan itibaren de Instagram serverlarından da silinmektedir. Instagram kişilerin mesajlaşma mahremiyetine önem vermektedir.  Eğer böyle bir uygulama yada program çıkması durumunda bu yazımızda tekrar değineceğiz.

Instagram da gönderdiğiniz yada aldığınız mesajın sizin için çok büyük bir önemi varsa, sizin açınızdan hayatı bir önem taşıyorsa, instagram da silinen mesajların geri getirilmesi için Cumhuriyet Savcılığına başvurmanız gerekmektedir. Çünkü Android cep telefonlarında her işlem cep telefonuna format atılsa dahi iz bırakmaktadır. Bu tür izlerin tespiti ancak bilişim uzmanları tarafında çok gelişmiş makine ve programlar sayesinde yapılmaktadır. Sadece iPhone cep telefonları bu tür işlemlerin dışında tutulmalıdır. iPhone telefonlarda hiç bir şekilde müdahale edilememekte, hiç bir veri geri getirilememektedir. Savcılığın kararı ile cep telefonunuz bilişim uzmanları tarafından incelemeye alınacaktır ve istediğiniz bilgilere bu şekilde ulaşabilirsiniz.

İnternette yada Play Store da Instagram da silinen mesajları getirebileceğini söyleyen program ve uygulamalar yer alsa da bu tür programların hiç bir şekilde doğruluk payı bulunmamaktadır. Bu tür program ve uygulamalar kötü niyetli uygulama ve programlar olup, amaçları kişilerin bilgilerini çalmayı hedeflemektedir. Sizde bu tür bir hırsızlığa maruz kalmak istemiyorsanız instagram Silinen Mesajları Geri Getirme başlığı altında yayınlanan hiç bir uygulama yada programa itibar etmeyiniz.

abdullah yanarateş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.