Teknoloji

İntel Comet Lake-S İşlemcilerinden Gelen Yeni Ayrıntılar

Merkezi Almanya olan bir teknoloji sitesi, Intel’in comet lake-s serisi üzerinde görülen tüm özelliklerinin içerdiği bir tablo paylaşımı yapıyor. Bu paylaştığı tablo üzerinde farklı işlemciler ile Intel’in comet lake-s serisi arasında karşılaştırmalarda bulunuyor.

Seri’nin Özellikleri

Intel’in comet lake-s serisinin bazı özelliklerine baktığımızda, bu comet lake-s serinin işlemcileri üzerinde güç tüketme konusunda değişiklik yaptığı görülüyor. Alman merkezli bir teknoloji sitesinin Intel’in comet lake-s serisi üzerinde yayınlamış olduğu tabloda CPU işlemcileri ile PL1, PL2 ve Tau arasında bir karşılaştırma içerisinde olduğu görülüyor.

Intel Core i9-10900K ve Core i5-10600K üzerinde sırayla ve yaklaşık bir buçuk kat ve iki kat olmak üzere artırılmış PL2’ye sahip olduğu görülüyor. Bunun dışında bir diğer masaüstü işlemcileri ise PL2’yi maksimum olarak 28 saniye civarında koruyabileceği görülüyor.

Alman merkezli teknoloji sitesinin paylaşmış olduğu tabloda aşağıya doğru bakıldığında PL2 artışlarının oldukça büyüdüğü görülüyor. Yapılan bu paylaşıma göre önceki yıllarda PL2 , persormans olarak PL1’in üzerine çıktığı görülmemişken Alman merkezli teknoloji sitesinin paylaştığı bu tabloda rahatlıkla görülebiliyor.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Web sitemize devam etmek için reklam engelleyiciyi kaldırınız.