Reklam Alanı
idm-video indirme programı
İnceleme 81 views 0

Internet Download Manager (idm) Nedir?

Internet Download Manager kısa adıyla idm “İnternet İndirme Yöneticisi” anlamına gelmektedir. Anlamından da anlaşılacağı üzerine masaüstü yada dizüstü bilgisayarlanız da neredeyse tüm formatlarda dosya indirmenize olanak sağlayan bir programdır.

idm sayesinde YouTube gibi bir çok video indirme sitesinde ki videoları kolayca indirebilirsiniz. YouTube video indirmek dışında pdf, word, exell, power point, zip vb… halindeki dosyaları hızlı bir şekilde indirebilirsiniz. Program indirme sırasında indireceği dosyaları parçalara ayırarak sanki her bir parçayı tek seferde indiriyor gibi bir işlem yapmakta böylece internet hızınıza da bağlı olarak daha hızlı bir indirme sağlamaktadır.

idm programının ücretsiz 30 günlük deneme sürümü ve ücretli sürümleri mevcuttur. Program da Türkçe dil desteği bulunmaktadır.

Bu örnekte idm programının YouTube üzerinde nasıl çalıştığını anlatacağız.

Programı bilgisayrınıza kurduktan sonra; YouTube üzerinde her hangi bir videoyu açtığınız zaman, videonun hemen sağ üst köşesinde idm programının simgesi çıkmaktadır. Bu simgeye tıklayınız.

Simgeye tıkladıktan sonra size videonun hangi kalite ile indirmek istediğinizi sormakta. Şayet internetiniz kotalı ise tavsiyemiz düşük kaliteli olan seçeneği seçmeniz. Düşük kalitede seçmeniz ise görüntü ve ses kalitesinde kayıp sağlayacaktır. Bunun seçimi size kalmış.

Kalite seçimi yaptıktan sonra ise indirmek istediğiniz videoyu nereye kayıt etmek istediğinizi sormaktadır. Kayıt yerini “kaydet” seçeneğinin olduğu bölümden değiştirebilirsiniz. değişikliği yaptıktan sonra “İndirmeyi Başlat” kısmına tıklayınız.

Artık indirme işlemi başlamıştır.

kaynak ve programın kurulumu ile ilgili detaylı bilgi için: https://www.idmindir.com

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.