Kapat
İnternetsiz Radyo Nasıl Dinlenir
ÇözümNet 132 views 0

İnternetsiz Radyo Nasıl Dinlenir

İnternetsiz Radyo

İnternetsiz Radyo Nasıl Dinlenir ; Cep telefonlarınızda internet kullanmadan radyo dinlemek istiyorsanız bu yazımız tam size göre. Hemen hemen her insan mutlaka kendi zevkine göre müzik dinler. Müzik yaşamımızın her alanında vardır. Evden işe giderken, yolculuk yaparken, evde olsun yada iş yerleri uygun kimseler özellikle müzik dinlemeyi seviyorlarsa cep telefonlarından radyo dinlemek istemektedirler. Cep telefonlarından internetsiz müzik dinlemek ise son zamanlarda çıkan TRT Bandrol sorunu yüzünden, son çıkan akıllı telefonlarda mümkün olmamaktadır. TRT Bandrol konusu akıllı cep telefonlarında radyo özelliğinin çalışması için vergi alınmasıdır. Cep telefonu üreticileri TRT Bandrol vergisi vermemek için cep telefonlarında radyo özelliğini kilitli olarak satışa sunmaktadırlar. Ama durun hemen üzülmeyin. İnternetinizi radyo dinlemek için harcamaya gerek yok. Malum internet olmadan akıllı telefonlarımız pek de işe yaramıyor 🙂 . “İnternetsiz Radyo Nasıl Dinlenir” sorununu aşmanın elbette bir yolu var. Yazımızın devamında radyo müzik dinlemek için internet gerektirmeyen uygulamaları sizlerle paylaşacağız.

İnternetsiz Radyo Nasıl Dinlenir

İnternetsiz Radyo Nasıl Dinlenir

Google Play Store’dan indireceğiniz NextRadio uygulaması ile cep telefonunuzdan internet gerektirmeden müzik dinleyebilirsiniz. Uygulamayı cep telefonunuza kurarak cep telefonunuzda kapalı durumda olan FM radyoları açabilirsiniz. Uygulamanın ayarlar kısmında “Yalnızca istasyon Arama Mod” seçeneğini aktif hale getirdikten sonra internetsiz radyo dinlemeye başlayabilirsiniz. Ama şunun altını çizmekte fayda var, NextRadio uygulaması ile müzik dinlemek için akıllı telefonunuza bir kulaklık yada hoparlör takılı olması gerekmektedir.


NextRadio uygulaması akıllı telefonunuzla uyumlu değil ise önereceğimiz diğer uygulamalar ise  “Android FM Radyo”, “Discovery Özel Radyo”. Bu uygulamaları cep telefonlarınıza kurup internet kullanmadan radyo ve müzik keyfine varabilirsiniz. NextRadio uygulamasında olduğu gibi radyodan müzik dinleyebilmek için bir kulaklık yada hoparlöre ihtiyacınız olacaktır.

Ayrıca cep telefonlarınıza en sevdiğiniz müzikleri indirerek internet kullanmadan da sevdiğiniz müzikleri sürekli olarak dinleyebilirsiniz. YouTube ve benzeri uygulamalardan sevdiğiniz klipleri, şarkılar, müzikleri nasıl indireceğinizi öğrenmek için Cep Telefonu ve Bilgisayara Müzik Nasıl İndirilir yazımızı okuyabilirsiniz.

İnternetsiz Radyo Nasıl Dinlenir konusunda sizlere önerdiğimiz uygulamaları yoruma yazarak ziyaretçilerimizle paylaşabilirsiniz. En çok hangi uygulamayı beğendiniz?

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.