Blog

İnternetten Sermayesiz Para Kazanma Yolları

Kendinize ek gelir oluşturmak istiyorsanız internetten sermayesiz para kazanmanın bir çok yolu bulunmaktadır. Eğer sizler de bu kişilerden biriyseniz ve kendinize yeni bir gelir kapısı oluşturmak istiyorsanız internet üzerinde yapabileceğiniz birçok iş bulunuyor. Ancak bu işleri tam anlamıyla öğrenmeniz ve nasıl uygulayabileceğinizi öğrenmeniz gerekiyor. Sizler de internetten sermayesiz bir şekilde para kazanma yollarını öğrenmek ve bu konularda daha fazla bilgi sahibi olmak istiyorsanız içeriğimizi incelemeye başlayabilirsiniz.

İnternetten Sermayesiz Para Kazanma

İnternetten para kazanmak, son zamanlarda küçük büyük herkesin araştırdığı konulardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Her geçen gün büyüyen internet dünyasında bir iş bularak sizler de hem kazancınızı arttırabilir hem de gelecek için kendinizi garantiye alabilirsiniz. Fakat genellikle internet üzerinden iş yapabilmek için bir alanda uzmanlaşmanız beklenir. Aksi taktirde sağlayacağınız kazançlar sizi hiçbir zaman tatmin etmeyecektir.

Özellikle internetten sermayesiz bir şekilde kazanç sağlamak istiyorsanız, yazımızın başında da bahsettiğimiz gibi deneyebileceğiniz sayısız iş ve sektör bulunuyor. Bunlardan kendinize uygun olanı hemen bularak çalışmaya başlayabilir ve ne kadar kazanç elde edebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

İnternetten Sermayesiz Para Kazanma
İnternetten Sermayesiz Para Kazanma

Anket Doldurarak Para Kazanma

İnternetten sermayesiz para kazanma yolları dendiği zaman akla ilk gelen iş anket doldurarak para kazanmak olmaktadır. Çoğu kişi halen bu işin para kazandırmayacağını düşünüyor olsa da güvenli siteleri kullanarak kendinize önemsenecek düzeyde ek gelir oluşturabilirsiniz. Anket cevaplandırabileceğiniz ve böylece para kazanabileceğiniz en çok bilinen platformlar şöyle listelenebilir:

 • AnketCepte
 • Life Points TR
 • Toluna
 • Yandex Toloka
 • Swagbucks
 • Google Ödüllü Anketler
 • Bounty

Bu platformların her birine kayıt olarak size sunulacak olan anketleri cevaplandırarak para biriktirmeye başlayabilir ve belirli bir seviyeye ulaşınca banka hesabınıza çekme talebinde bulunabilirsiniz. İlk süreçlerde çok fazla anket görüntüleyemeyecek olsanız da kararlı bir şekilde ilerlemeye devam ederseniz, günlük $1 ile $10 arasında kazanç sağlayabilirsiniz.

Anket Doldurarak Para Kazanma
Anket Doldurarak Para Kazanma

İkinci El Ürünleri Satarak Para Kazanma

Elinizde kullanmadığınız ürünleriniz varsa ve ticari zekanızın iyi olduğunu düşünüyorsanız, internet üzerindeki ikinci el ürün satma sitelerden eşyalarınızı satışa koyabilirsiniz. Kıyafetten teknolojik aletlere kadar istediğiniz her türlü eşyayı satışa koyabilmeniz mümkündür. Ayrıca başkalarının ürünü toptan satın alarak satışını yapabilir ve ticaretten kazanç sağlayabilirsiniz.

Letgo, Dolap, Modacruz ve Sahibinden gibi platformlardan istediğinize kayıt olabilir ve hemen ürünlerinizi listeleyebilirsiniz. Ayrıca el işi olarak yaptığınız ürünleri de aynı platformlar üzerinden satabilmeniz mümkündür.

İkinci El Ürünleri Satarak Para Kazanma
İkinci El Ürünleri Satarak Para Kazanma

Blog Oluşturarak Para Kazanma

Yazı yazmayı ve web siteleri ile ilgilenmeyi seven biriyseniz, hemen WordPress veya Blogspot tabanlı blog sitenizi oluşturabilir ve yazılarınızı girmeye başlayabilirsiniz. Sitenize gelecek ziyaretçi sayısına göre reklamlar ekleyerek ve sponsorlar alarak ciddi anlamda kazanç elde edebilmeniz mümkündür. Ancak bu noktada SEO kurallarını öğrenmeli, kullanacağınız blog yazılımının detaylarına hâkim olmalı ve özgün içerikler üretmelisiniz. Sitenizin konusu ve yapılacak olan paylaşımların kategorisi de kazanç sağlamanız açısından büyük önem taşımaktadır.

Yeni açılmış bir blog sitesi çoğunlukla direkt olarak kazanç sağlamayacaktır. Ancak yüksek hite sahip olan bir blog sitesinde göstereceğiniz reklamlar ile aklınıza gelmeyecek miktarlarda para kazanabilir ve bu işinizi ana işiniz haline getirebilirsiniz. Küçük miktarda yatırımlar yaparak da sitenizin performansını arttırabilir ve hit alma oranını yükseletebilirsiniz.

Blog Oluşturarak Para Kazanma
Blog Oluşturarak Para Kazanma

Sosyal Medya Hizmetleri ile Para Kazanma

Herhangi bir sosyal medya platformunda uzman olduğunuzu düşünüyorsanız ve sosyal medya pazarlaması gibi konular hakkında fikriniz bulunuyorsa, büyük sayfalara veya kişilere sosyal medya hizmetlerinizi sunabilir ve kazanç elde edebilirsiniz. Örneğin anlaşmış olduğunuz bir Instagram sayfası için post tasarımları yapabilir, içerikler bulabilir veya reklam çalışmalarını yönetebilirsiniz. Bunun yanında kendi sayfalarınızı da oluşturarak belli bir kitleye ulaşabilir ve sayfalarınıza reklam ile sponsorluk alabilirsiniz.

Sosyal Medya Hizmetleri ile Para Kazanma
Sosyal Medya Hizmetleri ile Para Kazanma

Freelance Çalışarak Para Kazanmak

Eğer uzman olduğunuz herhangi bir konu bulunuyorsa, bu uzmanlığınızı internet üzerinde pazarlayabilir ve kendi işinizin patronu olarak hizmet vermeye başlayabilirsiniz. Muhasebe, yazılım, finans ve tasarım gibi birçok alanda aktif olarak çalışabilir ve müşteriler bularak çalışma saatleriniz ile kazancınızı kendiniz belirleyebilirsiniz. Freelance olarak ilan açabileceğiniz ve müşterilerinizi bulabileceğiniz Bionluk, Freelancer, Upwork ve Fiverr gibi onlarca platform bulunmaktadır. Fakat bu platformlarda ilan oluşturabilmek için referans olması açısından önceki tecrübelerinizi ve çalışmalarınızı paylaşmanız beklenmektedir.

Freelance Çalışarak Para Kazanmak
Freelance Çalışarak Para Kazanmak

Diğer İnternetten Sermayesiz Para Kazanma Yöntemleri

Belirttiğimiz sermayesiz para kazanma yöntemleri dışında da yapabileceğiniz birçok iş bulunuyor. Kendi uzmanlık alanınıza göre yapabileceğiniz diğer işleri de inceleyebilir ve hemen uygulamaya koyulabilirsiniz. Böylece internetin sonsuz evreninde istediğiniz kadar kazanç sağlayabilmenin ilk adımlarını atmış olursunuz. Yapabileceğiniz diğer işlerden bazılarını şöyle listeleyebiliriz:

 • Instagram sayfası kurmak
 • Udemy ve Youtube gibi platformlarda eğitim vermek
 • E-Kitap satışı yapmak
 • TikTok fenomeni olmak
 • Makale yazarlığı yapmak
 • Telegram üzerinden para kazanmak
 • Domain alıp satmak
 • SEO hizmeti vermek
 • Görev yapma sitelerine üye olmak
 • Grafik Tasarım işleri yapmak
 • Kripto para ticareti yapmak
 • Link kısaltma sitelerini kullanmak
 • Dropshipping yapmak
 • Yayıncı veya Influencer olmak
Diğer İnternetten Sermayesiz Para Kazanma Yöntemleri
Diğer İnternetten Sermayesiz Para Kazanma Yöntemleri

Sizler de içeriğimizden yola çıkarak internetten sermayesiz para kazanma yolları ile yöntemlerini uygulamaya başlayabilir ve ilk süreçte kendinize ek gelir oluşturarak daha sonrasında asıl kazanç kapınızı internet haline getirebilirsiniz. Bu süreçte kendinizi geliştirmeyi ve yapabileceğiniz diğer işleri araştırmayı da unutmayın. TikTok ile Para Nasıl Kazanılır? başlıklı içeriğimizi de incelemek isteyebilirsiniz.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu