Blog

iOS 15 Beta Nasıl İndirilir ve Yüklenir?

Yeni işletim sistemi iOS 15, Apple WWDC 2021 etkinliğinde tanıtıldı. Etkinlikte tanıtıldığı üzere, iOS 15 pek çok yenilik ve birçok özelleştirme ile geliyor. Geliştiriciler için iOs15 beta sürümü de, bir süre önce yayınlandı.

iOS 15 Beta İndir

iOS 15 beta yüklemek için, ilk olarak bir geliştirici hesabına sahip olunması gerekiyor. Geliştirici hesabı olmayan kişiler, iOS 15 beta sürümünü yükleyemiyor. Geliştirici hesabı, Apple Geliştirici Program Sayfası üzerinden alınabiliyor. Geliştirici hesabını oluşturmak ve yönetmek için, Apple Developer uygulaması da kullanılabiliyor. Apple geliştirici programına katılmak için, yılda 99 dolar ödeme yapılması gerekiyor.

iOS 15 Beta Download

iOs 15 Beta indirme işlemi için öncelikle, Safari tarayıcısı üzerinden developer.apple.com adresine gidilir ve oturum açılır. Kullanıcı adı ve şifre girişinin ardından şu adımlar izlenir;

  • Ekranın sol üstünde yer alan “İndirilenler” simgesine gidilir,
  • Ekranda yer alan iOS15 Beta indirmesinin yanındaki “Install Profile” butonuna dokunulur,
  • Ekranda çıkan “This website is trying to download…” uyarısı “Allow” olarak işaretlenir,
  • İndirme tamamlandığında, “Profile Downloaded” uyarısı ekranda belirecektir,
  • “Close” yazısına dokunulur ve bu pencere kapatılır,

İşlemlerin ardından, iOS 15 beta indirmesi tamamlanacaktır. 15 beta profili indirildikten sonra, “Ayarlar” bölümüne gidilir. Burada, üstte yer alan “Profile Downloaded” yazısına dokunulduğunda, yükleme alanı ile karşılaşılacaktır. Sağ üstte yer alan “Install” seçilir. Yüklemenin tamamlanması için gelen uyarıların tümü install seçeneği seçilir. Ardından son bir işlem kalacaktır. Ekranda çıkan uyarıda, “restart” seçilir ve cihaz yeniden başlatılır.

iOS 15 Beta Nasil Indirilir ve Yuklenir

iOS 15 Beta Nasıl Yüklenir?

iOS 15 beta indirme ve yükleme işlemleri tamamlandığında, cihaz yeniden başlatılmalıdır. Restart işlemi yapıldıysa, Ayarlar-Genel-Yazılım Güncelleme bölümüne gidilir. Yeniden başlatma işlemi yapılmadıysa burada iOS 15 beta görünmeyecektir. Restart işlemi yapıldığında burada iOS 15 developer beta seçeneği yer alacaktır. “Download and Instal” butonu ile güncelleme işlemleri hızlı bir şekilde başlatılabilir.

Ardından tekrar cihaz yeniden başlatılır. Cihaz tekrar açıldığında, iOS 15 beta sürümüne ait tüm özellikler tanımlanmış olacaktır. iPhone 6s, iPhone 12, iPhone SE ve iPod Touch (7. Nesil) ve diğer pek çok modele, iOS 15 beta sürümü yüklenebilir.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu