Blog

iPhone Etkin Değil Hatası Nasıl Çözülür?

iphone etkin değil hatası çözüm olarak birçok alternatif bulunuyor. iphone etkin değil hatası daha çok, güvenlik kilidinin sık sık hatalı girilmesinden kaynaklanıyor. Biliyoruz ki Apple bu nokta da güvenlik önemlerini sıkı tutmuştur.

Dolayısıyla iPhone etkin değil hatası çözümü de oldukça basittir. Sık sık hatalı girilmesiyle birlikte karşımıza hata çıkıyor ve birçok Apple kullanıcısı doğal olarak endişeye düşüyor. Ancak paylaşılan bilgiler doğrultusunda bu hatalardan rahatlıkla kurtulabiliriz. Ayrıca bakınız: iPhone açılmıyor

iPhone Etkin Değil Hatası Sebebi

Hatanın az çok ne sebepten kaynakladığını anlamış olduk. Dolayısıyla üst süte girilen yanlış şifre ile Apple kendi güvenlik kilidini oluşturmaktadır. Bu hata iPhone4, ıPhone5, ıPhone6, ıPhone7, ıPhone 8 ve iPhoen X modellerde karşımıza çıkmaktaydı. Ancak artık bu hata S modellerde de karşımıza çıkıyor.

iPhone etkin değil hatası, ‘ıPhoen kapalı 1 dakika sonra yeniden deneyiniz’ şeklinde bizleri uyarıyor. Hatta diğer bir seçenek olarak da ‘İphone Etkisizleştirildi’ olarak da görülüyor.

iPhone Etkin Değil Hatası Çözüm Yolları Nelerdir?

Bunun için 3 basit yöntem bulunmaktadır. Paylaşılan yöntemler doğrulusunda, hata ortadan tamamen kalkmaktır.

İphone etkin değil hatası çözüm yolları şu şekildedir;

  • ıTunes Etkinleştirmek,
  • ıPhone’umu Bul Özelliği,
  • Kurtarma Modu,

Gibi alternatifler doğrultusunda hatayı çözebiliyoruz. Dolayısıyla mobil cihaz içinde ki özellikler yardımıyla çözüme kavuşmaktadır.

iTunes Etkinleştirmek

Bu yöntem için iTunes özelliği aktifleştirilmelidir. Bir USB kablosu ile iTunes uygulamasını çalıştırıyoruz. Ardından ‘İphone’a Geri Yükle’ seçeneğine tıklayarak işlemi başlatıyoruz. İşlem sonunda hata ortadan tamamen kalkacaktır.

ıPhone’umu Bul Özelliği

Bu yöntem aslında Apple için kayıp ve çalıntı durumlarında kullanılmaktadır. ‘Iphone’umu Bul’ özelliğini aktif ederek, basit bir şekilde çözüm yöntemi sağlayabiliriz. İlk olarak Apple Kimliği ve Şifresi’ni girerek giriş yapmalıyız. Ardından ‘Tüm Aygıtlar’ seçeneği ile parolayı siliyoruz. En son yedeklemek istediğimiz ‘Ayarlama Yardımcısı’ menüsünü kullanıyoruz. Bu kadar!

Kurtarma Modu

Bu yöntemde de Kurtarma Modu’nu etkinleştirmek yeterli olacaktır. İlk olarak cihazı kapatarak, iTunes uygulamasını başlatıyoruz. Home tuşuna uzun basarak ‘Kurtarma Durumunda ki Bir Cihaz Algılandı’ yazısını çıkmasını bekliyoruz. Uyarı çıkmasıyla birlikte hata ortadan kalkacaktır.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu