BlogFacebookSosyal Medya

iPhone Facebook Önbelleği Nasıl Temizlenir?

Bu yazımızda sizlerle iPhoneFacebook Önbelleği Nasıl Temizlenir sorusunu yanıtlayacağız. Günümüzde birçok Facebook kullanıcısı vardır. Popüler olan bu uygulamanın iPhone telefonlara indirimi basit ve kolaydır. iPhone hafızası az olan serilerinin Facebook uygulaması fazla yer kaplar. Facebook haricinde başka bir uygulama iPhone telefonuna yüklenemez. Uygulamayı her kullandığınız da Facebook’un ön belleği sürekli olarak artar. Bu da telefonunuzun hafızasının dolmasına neden olur. Bunun çözümü ön belleği temizlemektir.

iPhone Facebook Önbelleği Nasıl Temizlenir

Apple Store’dan indirip kullandığınız uygulamayı telefonunuzdan girin. Aşağıya doğru sayfayı kaydırın. Diğerleri yazan kısma gelin ve diğerlerini gör seçeneğine dokunun. Alt taraftan 3 seçenek karşınıza çıkacaktır. Bunlar; hesap ayarları, haber kaynağı tercihleri ve hareketler dökümüdür. Hesap ayarlarını işaretleyin. Tarayıcı bölümüne gelin ve dokunun. Tarayıcı ayarlarında telefonun tarama verilerini temizle seçeneği çıkar. İşaretlediğiniz zaman veriler temizlenmiş olur. Telefonunuzun hafızasında yer açılır.

iPhone Facebook Önbelleği Neden Temizlenir?

Telefonun dolan hafızanın yer açmak için temizlenir. Facebook uygulaması diğer uygulamalara çok fazla yer kaplar. Kullandığınız başka uygulamaları güncelleme geldiği zaman tekrardan indirilemez. Çünkü hafızanda yer yoktur. Facebook gibi birçok uygulama internet kullanımı olmadan işlem yapılamaz. İnternet bağlantısı açık olduğu zaman, Facebook ve birçok farklı uygulamalardan bildirimler gelmeye başlar ve hafıza yavaşça dolar.

Başka uygulamalar yüklemek için Apple Store girdiğiniz zaman hafıza da yer açın yazısı ekranınızda belirir. Hafıza da yer açmak için başka uygulamaları kaldırmak gerekli değildir. Ön belleği temizleyerek hafıza da yer açılmış olur.

iPhone Facebook Uygulamanın Amacı

Facebook uygulamasını telefonu indirin. Msn adresiniz olması lazım yoksa giriş yapamazsınız. Uygulamaya giriş yapın. İlk başta profilinizi oluşturun. Arkadaşlarınız ekleyin. Uygulamayı kullanıma başlayabilirsiniz.

Facebook uygulamasının birçok  amacı vardır. Facebook da farklı birçok insanlarla iletişim kurulabilir, arkadaş olunabilir veya arkadaşlıktan çıkara bilirsiniz. Mesajlaşma bölümüne girip, arkadaşlarınız ile sohbet edebilirsiniz. Sevdiğiniz ünlü kişileri takip edebilir, yazılarını ve fotoğraflarını kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Düşüncelerinizi yazıya aktarıp, paylaşım yapabilirsiniz. Ziyaret ettiğiniz yerlerin fotoğraflarını çekip Facebook’a koyabilirsiniz. Gezmeye gittiğiniz yerin bildirimini kolaylıkla Facebook sayfasından paylaşım yapabilirsiniz.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu