Blog

iPhone Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır? 2021

Apple, iPhone ya da Airpods gibi mobil aksesuarlar ile pahalı fakat hakkını veren ürünleri piyasaya sürüyor. Fakat gittikçe yükselen fiyatlar yüzünden yeni bir iPhone cihaz almak herkes için kolay olmuyor. Eğer ki ikinci el bir cihaz almayı düşünüyorsanız, mutlaka cihazın garanti süresine göz atmanız gerekir. Bazen bazı durumlarda cihazlar resmi garanti süresinde olsa dahi yurt dışından gelmeleri sebebiyle garanti sorunları yaşanabilir.

iPhone Garanti Sorgulama İşlemi

iPhone garanti sorgulama işlemi sayesinde cihazın kalan garanti süresini öğrenebilir ve olabilecek arızalar için bu kapsamda teknik servisin yardımı alabilirsiniz. Sadece ikinci el cihaz alımlarında değil, uzun zamandır kullandığınız ancak garanti süresini bilmediğiniz cihazınız için de iPhone garanti sorgulama işlemini yapabilirsiniz. İkinci el alacağınız veya uzun zamandır kullandığınız iPhone için garanti sorgulama işlemini yapmak istiyorsanız, ilk olarak yapmanız gereken cihazın seri numarasını öğrenmektir.

iphone
iphone garanti sorgulama

Seri Numarası Ve IMEI Numarası Nasıl Bulunur?

Seri numarası ve IMEI numarası her model için farklı yöntemlerle bulunur. Ancak birçok iPhone modelinde bu işlem için Ayarlar bölümü kullanılır. Ayrıca cihazın arka kapağından veya iTunes üzerinden numara bilgilerini öğrenebilirsiniz.

iPhone garanti sorgulaması için bilmeniz gereken seri numarasını; 6s-6s Plus, 7-7 Plus, 8-8 Plus, X-XS ve XS Max modellerinde, Ayarlar bölümünden bulabilirsiniz.

Ayarlar Uygulaması Üzerinden Seri Numarası Bulma

Birçok iPhone modelinde seri numarasını Ayarlar uygulaması üzerinden bulabilirsiniz.

Bunun için şu adımları takip edin;

  1. İlk olarak “Ayarlar” menüsüne gidin.
  2. Burada “Genel” kısmına dokunun.
  3. Açılacak ekranda “Hakkında” kısmını seçin.
  4. Bu sayfada cihaz ile ilgili tüm bilgiler bulunur.
  5. Son olarak “Seri Numarası” yazan bölüme göz atın.
iPhone Garanti Sorgulama Yapımı

iPhone cihazlar içim garanti sorgulama işlemi oldukça basittir. Bunun için ilk olarak seri numarası ve IMEI numarasına ihtiyacınız var.

Bu bilgilere sahip olduktan sonra şu adımları takip ederek garanti sorgulama işlemini yapabilirsiniz;

  1. İlk olarak tarayıcınız üzerinden apple.com.tr adresine gidin. Ardından site içerisinde yer alan “Servis ve Destek Kapsamı Kontrolü” sayfasına gidin.
  2. Açılan ekranda “Seri “Numarası” ve “Güvenlik Kodu” kutucuklarını doldurun.
  3. Gerekli bilgileri girdikten sonra işlemi onaylayın. Açılacak olan sayfada garanti durumu da dahil olmak üzere birçok bilgi yer alıyor olacak.

Bu yöntem ile satın alma tarihi, servis kapsamı veya AppleCare koruma planı gibi birçok bilgiye ulaşabilirsiniz. Ayrıca bakınız: Huawei garanti sorgulama nasıl yapılır?

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu