Bloginstagram

iPhone instagram Video indirme Nasıl Yapılır?

İnstagram video indirme ve fotoğraf indirme mümkündür ancak bazı gerekli işlemler ve uygulamalar gerekmektedir. Instagram son yılların en popüler video ve fotoğraf paylaşım uygulaması özelliğinin çok daha ilerisine giderek neredeyse en müthiş sosyal medya olmayı başarmıştır.

Bu kazanım ile içerisine yüklenen binlerce videonun yanın da birçok kişi Instagram’ı fotoğraf ve video arşivi olarak da kullanmaktadır. iPhone instagram Video indirme Nasıl Yapılır sorusunun cevabı sizler için verilmektedir. (Ayrıca bakınız: TikTok video indirme)

Instagram

İnstagram uygulamasın da ve Android sistemle maalesef direk olarak video indirmeye izin vermemektedir. Bunun sebebi Instagram için oldukça önemli olmaktadır. Çünkü bir çok fotoğrafçı kendi fotoğraflarını gerekse de çektikleri diğer fotoğrafları hesapların da paylaşmaktadırlar. Instagram hesapları hem güvenliği, hem telif haklarını güvenlik amaçlı korumak için internet sistemi üzerinden indirmeye izin vermemektedir. İOS bu konu da daha katı aslında uygulama iki platformda da mantıkla işlemektedir.

iPhone instagram Video indirme Nasıl Yapılır

Instagram’dan iPhone üzerinden bir video, fotoğraf indirmek için uygulama ya da internet sitesi üzerinden mutlaka yardım almanız gerekmektedir. Genellikle güvenlik gereği IOS’un bu şekilde izin vermemesi ve dışarıdan bir uygulama da yüklenememesi sebebiyle sizin için faydası olacaktır. Bu uygulama ile fotoğraf veya video indirmek için videonun bağlantı linkini kopyalamanız gerekmektedir. Instagram’dan ilgili medyayı açmalı ve sağ üstte bulunan alt alta 3 noktalı simgeye tıklayın ve bağlantı adresini kopyala seçeneğine dokunmalısınız.

Instagram’dan iPhone

Daha sonra telefonunuz da documents uygulamasını açmalısınız. Bağlantı URL’sini kopyalayarak hızlı bir şekilde indirme işlemlerini yapabilirsiniz. Telefonunuzun albümler bölümün de videoyu rahatlıkla görebilirsiniz. Hangi videoları indirilebilirsiniz? Bura da önemli olan indirilecek videonun bağlantı URL si kopyalanabilir olmasıdır.

Bağlantı adresini kopyalamak için video adresi herkese açık olması ve gizli hesap olamaması gerekmektedir. Gizli hesaplar bağlantısı kopyalanamayan hesaplardır. Gizli hesaplarda video indirilemez mi? Bu tarz hesaplarda videolar iOS uygulaması üzerinden yapılmamaktadır. IOS uygulamalar Instagram ile çalışarak istemediği uygulamalar da bulunmamaktadır.

Bu uygulamaları dışarıdan indirme isteğiniz iOS sistemlerinin özelliği gereği izin verilmemektedir. Bu videolar IOS Instagram uygulaması ile koruma halindedir ve indirmek için tek seçenek bilgisayar ile tarayıcı indirmek olacaktır.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu