Kapat
iPhone Kurulumu Nasıl Yapılır
ios 215 views 0

iPhone Kurulumu Nasıl Yapılır

iPhone Kurulumu Nasıl Yapılır, iPhone Kurulumu, iPhone saat ayarları

iPhone

Şayet yıllarca Android işletim sistemine sahip bir akıllı telefon kullandıysanız ve şimdi de iPhone aldınız veya almayı düşünüyorsanız, iPhone ‘un Android den çok farklı olduğunu göreceksiniz. iPhone kendine ait bir işletim sistemi kullanıyor ve doğal olarak da Android özelliklerine göre farklılık gösteriyor. Örneğin Android işletim sisteminde geri tuşu bulunurken, iOS da geri tuşu yoktur. Bunun yanında bir çok iPhone sahibi, sanal asistan, home tuşu, peek ve pop gibi iOS ‘a ait bir çok özelliği nasıl kullanacağını bilmemektedir. Bu yazımızda sizlerle iPhone Kurulumu Nasıl Yapılır onu paylaşacağız.
iPhone Kurulumu Nasıl Yapılır

iPhone Kurulumu Nasıl Yapılır

  1. Cihazınızı Açın

Cihazınız açıldıktan sonra birçok dilde “Merhaba” yazısını göreceksiniz. Başlamak için belirtilen adımları izleyin. Körseniz veya az görüyorsanız, Hello ekranından VoiceOver veya Zoom‘u açabilirsiniz. Sorulduğunda dilinizi seçin. Daha sonra ülke veya bölge seçimini yapın. Ülke veya bölge seçimi, bilgilerin tarih, saat, kişiler ve daha fazlası gibi ayarların telefonunuzda nasıl görüneceğini belirleyecektir. Cihazınız açılmıyorsa, devre dışıysa veya şifre gerektiriyorsa yardım alın.

  1. Hızlı Başlangıçı Kullanın.

iOS 11’i çalıştıran başka bir cihazınız varsa, yeni cihazınızı Hızlı Başlangıç ile otomatik olarak kurmak için kullanabilirsiniz. Bunun için iki telefonu da birbirine yakın tutun ve talimatları izleyin. Başka bir iOS 11 cihazınız yoksa devam etmek için El ile Ayarla’ya dokunun.


  1. Cihazınızı Etkinleştirin

Cihazınızı etkinleştirmek ve devam ettirmek için Wi-Fi, cep telefonu interneti veya iTunes’a bağlanmanız gerekmektedir. Wi-Fi ile etkinleştirmek için istediğiniz Wi-Fi ağına dokunun veya farklı bir seçenek seçin. Wi-Fi ağı yoksa ve hücresel veri ağı ile yani operatörünüüzn internet ağı ile devam etmek istiyorsanız önce SIM kartınızı takmanız gerekmektedir.

  1. Touch ID veya Face ID’yi Ayarlayın ve Şifre oluşturun

Bazı cihazlarda, Dokunmatik Kimlik veya Yüz Kimliği ayarlayabilirsiniz. Bu ayarlar sayesinde, telefonunuzu açmak ve alışveriş yapmak için parmak izinizi veya yüz tanıma özelliğini kullanabilirsiniz. Ayarları yapmak için Devam’a dokunun ve karşınıza çıkan talimatları izleyin. Ayarları yapmak istemiyorsanız Daha Sonra Kur’a dokunun.

Ayarları yapmayı seçtiyseniz, verilerinizi korumaya yardımcı olmak için altı basamaktan oluşan bir şifre oluşturun. Telefonunuzda Dokunmatik Kimlik, Yüz Kimliği veya Apple Pay gibi özellikleri kullanabilmek için bir şifre koduna ihtiyacınız olacaktır. 4 basamaklı bir şifre, özel şifre veya şifre kodu istemiyorsanız Şifre Seçeneklerine dokunun.

  1. Bilgilerinizi ve Verilerinizi Geri Yükleyin veya Aktarın

Bir iCloud veya iTunes da yedeğiniz varsa veya bir Android telefonda yedeğiniz varsa, verilerinizi eski cihazınızdan yeni cihazınıza aktarabilirsiniz. Yedeklemeniz yoksa veya başka bir telefonunuz yoksa Yeni Cihaz olarak kur’u seçin.

  1. Apple Kimliğinizle Giriş Yapın

Apple kimliğinizi ve şifrenizi girin veya “Apple kimliğiniz yok veya onu unuttum” a dokunun. Buradan Apple kimliğinizi veya şifrenizi kurtarabilir, bir Apple kimliği oluşturabilir veya daha sonra kurabilirsiniz. Birden fazla Apple Kimliği kullanıyorsanız, iCloud ve iTunes için farklı Apple kimliklerini kullana dokunun. Apple ID’nizle oturum açtığınızda, önceki cihazınızdan bir doğrulama kodu girmenizi isteyebilir.

  1. Siri’yi ve Diğer hizmetleri Ayarla

Siri gibi hizmetleri ve özellikleri ayarlamanız veya etkinleştirmeniz istenir. Bazı cihazlarda, Siri’nin sesinizi tanıması için birkaç ifadeyi konuşmanız istenir. Eğer Apple ID’nizle oturum açtıysanız, Apple Pay ve iCloud Keychaini kurmak için belirtilen adımları izleyin.

  1. Uygulama Analizi, True Tone ve Ana Sayfa Düğmesi İçin Ayarları Yapın

Uygulama geliştiricileriyle bilgi paylaşıp paylaşmayacağınıza karar verin. Ardından, iPhone veya iPad’iniz destekliyorsa True Tone özelliğini açın. True Tone, görüntülerin daha doğal görünmesini sağlamak için ekranınızın rengini ve yoğunluğunu ayarlar.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.