Blog

iPhone Parolası Nasıl Değiştirilir?

Özellikle iPhone kullanmaya yeni başladıysanız ve “iPhone parolası nasıl değiştirilir?” Diye merak ediyorsanız, okumaya devam edin. Bilgilerinizin, fotoğraf ve mesajlarınızın, uygulama ve içeriklerinin gizli kalmasını ve herkes tarafından telefonunuzun içeriğine ulaşılabilir olmamasını istiyorsanız tek yapmanız gereken iPhone parolasını değiştirmek.

Ayrıca iPhone etkin değil hatası ve çözümü yazımızda dikkatinizi çekebilir.

Bilgileri Saklı Tutmak İçin Hangi Yollar Kullanılabilir?

Cep telefonunuzdaki bilgileri herkesin bilmesine gerek yoktur, size özel birçok bilgiyi barındıran bu aletleri bu yüzden şifrelemek en güvenlisidir. Kredi kartı bilgileri, ev adresleri, telefon numaraları, özel bilgiler gibi herkesin bilmesini istemeyeceğimiz ve güvenilir bir şekilde korunması gereken bilgileri şifrelemek için ekrana iPhone parolası koymanız yeterlidir.

Bunu da isterseniz dört haneli, isterseniz altı haneli, isterseniz de kelimelerden oluşan bir parola yapabilirsiniz. Genellikle hatırlaması daha basit olduğu için dört haneli parola tercih edilir fakat altı haneli parolalar ya da kelime içeren parolalar daha güvenlikli olmaktadır.

iphone Parolası Değiştirmek İçin Öncelikle Nelere Dikkat Etmeli?

Parola değiştirirken yapılan en büyük hata herkesin bilebileceği sayılar ya da kelimeleri kullanmaktır. Bu, parola koymanızda bir anlam bırakmaz. Doğum tarihi, doğum yılı, aile fertlerinin adı, evcil hayvanının adı, kart numarası, iş yeri, okulu ya da başka herhangi bir kişisel bilgi bu parolalarda yer almamalıdır. Bunların yer alması demek, parolanızın çok kolay tahmin edilebilir olması demektir.

Bu yüzden özellikle sayılardan oluşan parolalar tercih ederken doğum yılı, telefon numarasının son haneleri, kart numarası gibi özel ve bilinebilir bilgiler tercih edilmemelidir. Harf ve sayıların karışık kullanıldığı parolalar her zaman daha güvenilir olmakta ve tahmin edilebilirlik oranını da düşürmektedir.

iphone parolasi

iPhone ParolaNasıl Değiştirilir?

Öncelikle iPhone’da ayarlar menüsüne girmeniz ve orada “Touch ID ve Parola” seçeceğini bulmanız gerekmekte. Daha sonra sizden eski parolanızı girmeniz istenecek, bu bir güvenlik önlemidir. Parolanızı girdikten sonra Touch ID seçenekleri çıkacak, buradan isterseniz farklı parmak izleri ekleyebilir isterseniz de mevcut parmak izlerinden dilediğinizi devre dışı bırakabilirsiniz.

Daha aşağıda ise “Parolayı Değiştir” seçeneğinden parolanızı girerek değişim yapmanız gerekir. Parolayı değiştir seçeceğine bastıktan sonra bir kez daha sizden parola girmenizi ister ve sonrasında harf ya da sayı seçeneklerinden birini seçerek parolanızı değiştirmeniz mümkündür.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu