Kapat
iPhone Rehber Yedekleme
ÇözümNet 99 views 0

iPhone Rehber Yedekleme [Kesin Çözüm]

Cep telefonunuzda bulunan en önemli bilgilerden bir tanesi de rehberinizdir. Rehberinizde bulunan kişiler, iş arkadaşlarınız, yakın çevreniz, akrabalarınız yada çok daha önemli telefon numaraları bulunabilir. iPhone kullanıcıları içinde telefonlarında bulunan rehber listesi çok önemlidir. Bu yazımızda iPhone Rehber Yedekleme ve fotoğraflarınız ve de videolarınız nasıl yedeklenir ondan bahsedeceğiz.

iCloud Kullanarak iPhone Rehber Yedekleme

iPhone Rehber Yedekleme

Cep telefonunuzda çok fazla verinin bulunması zamanla telefonunuzun yavaşlamasına neden olabilir. iPhone cep telefonunuzda fazla alan kaplamaması için fotoğraflarınızı, videolarınızı iCloud hesabınıza yedekleyebilirsiniz. Ayrıca cep telefonunuzda bulunan rehberinizi de iCloud hesabınıza yedekleme yapabilirsiniz. Bu yedeklemeyi yapmak için telefonunuzda bazı ayarlar yapmanız gerekmektedir. Öncelikle telefonunuza Ayarlar sekmesine gelin. Daha sonra iCloud hesabına tıkladıktan sonra Backup yani Yedekleme seçeneğine tıklayın. Yedekleme menüsüne geçtiğiniz zaman Back up now yani şimdi yedekle kısmına tıklayın. iCloud size 5 GB depolama alanı sunacaktır. Artık rehberinizi yedeklemeye hazırsınız.


  • İlk önce herhangi bir tarayıcıda iCloud hesabınıza giriş yapın.
  • Kişiler seçeneğine giriş yapın rehberinize giriş yapın.
  • Açılan ekranda sol alt köşede bulunan ayarlar sekmesine tıklayın ve tümünü seç yapın. 
  • Bu aşamada “Vcard’ı Dışa Aktar” seçeneğine tıklayarak rehberinizi istediğiniz yere yedekleyebilirsiniz. 

iPhone kullanıcıları için en güvenilir ve en çok kullanılan Rehber Yedekleme yolu yukarıda bahsettiğimiz iCloud iledir. Bunun dışında AppStore da yedekleme yapacağınız bir çok uygulama bulmak mümkündür. Ayrıca iTunes ile yapılan yedekleme mevcut olmakla birlikte iTunes ile yapılan yedekleme Rehber Yedekleme dışında cep telefonunuzda ki tüm bilgileri yedekleyeceği için yedekleme işlemi uzun sürmektedir. 

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.