Ana Sayfa iPhone iPhone Rehber Yedekleme Yöntemleri

iPhone Rehber Yedekleme Yöntemleri

iPhone rehber yedekleme sanıldığı kadar zor değildir. İnsanlar artık herhangi kaybolma risklerine karşın birçok alternatif yöntemler denemektedir. Özellikle iPhone mobil cihazınızdan rehberin silinmesine karşın önlemler almalısınız. Böylece rehberinizi hiçbir şekilde kaybetmiş olmayacaksınız. Bunun için birçok yöntemler bulunmaktadır. Rehber yedeklemesi için hem mobil cihaz içerisinde hem de Turkcell ve Avea gibi operatörlerin bizlerin yedeklenmesi için yaptığı birkaç mobil uygulaması bulunmaktadır. Bu sayede kaybetmiş olduğunuz tüm rehberinizi kolayca geri getirme şansına sahip olabilirsiniz.

iPhone Rehber Yedekleme Yöntemleri

iPhone rehber yedekleme

iPhone mobil cihaz rehber yedeklemesi için birkaç uygulama bulunmaktadır.

Rehberinizi sağlıklı bir şekilde korumak için;

  • iCloud Kullanarak Yedekleme,
  • iTunes ile Yedekleme,
  • Turkcell Yedek Uygulaması İle Yedekleme
  • Avea Yedek Uygulaması ile Yedekleme

Bu uygulamalar ile mobil cihazınızda rehberinizi asla kaybetmeden rahatlıkla saklayabilirsiniz. Şimdi bu uygulamaları daha yakından inceleyelim.

1. iCloud Kullanarak Yedekleme

İCloud, Apple firmasının bizlere yedekleme açısından internet üzerinden sunduğu bir hizmettir. iCloud ile iPhone mobil cihazınız üzerinden tüm fotoğraf dahil, rehberinizi yedekleyebilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenler çok basittir. Cihazınızla ayarlar kısmına girerek, iCloud seçeneğine tıklamaktır. Ardından kişileri seçerek otomatik olarak yedekleme sistemini başlatabilirsiniz. Ayrıca yedeklenen rehbere “www.icloud.com” adresi aracılığıyla da ulaşabilirsiniz.

2. iTunes ile Yedekleme

Bir diğer uygulama ise iTunes’dir. Bunun için yapmanız gereken mobil cihazınızı USB kablosuyla bilgisayarınıza bağlamaktır. Ardından sağ tarafta ki listeden mobil cihazınızı bulun. Eşleştirmeyi sağlayarak, yedekleme dosyanızı şifreleyin.

3. Turkcell Yedek Uygulaması İle Yedekleme

Özellikle Turkcell operatörü bu konuda destekçi çıkmıştır. İnsanların bu sorununu engellemek adına uygulama geliştirmiştir. Apple Store üzerinden uygulamayı indirerek yedekleme işlemini sağlayabilirsiniz. Bunun için uygulama içine girdiğinizde ‘Yedekle’’ seçeneğine tıklamanız yeterli olacaktır. Ardından rehberinizin yedeklenmesini bekleyebilirsiniz.

4. Avea Yedek Uygulaması ile Yedekleme

Avea operatörü de tıpkı Turkcell gibi rehber yedekleme konusunda oldukça destekçi çıkmıştır. Avea’nın bu uygulamasına Apple Store üzerinden erişebilirsiniz. Bunda da uygulamayı indirip açtıktan sonra ‘Yedekle’ seçeneğine tıklamanız yeterli olacaktır. Ardından yedekleme işletimi başlatılacaktır. İşlem bitim sonrası mail adresinizi soracaktır. Bunun için adresinizi girerek yedekleme işlemini tamamlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Popüler Yazılar

Klavyede TL İşareti ₺ Nasıl Yapılır? TL İşareti Kopyala ₺

Bu yazımızda sizlerle klavyede TL işareti nasıl yapılır konusuna değineceğiz. Dünya üzerinde kullanılan birçok para biriminin bir sembolü vardır. Türkiye’de para...

Tik İşareti ✔ (Onay İşareti) Nasıl Yapılır? Kopyala [Çözüm]

(✔) Tik işareti Word ve Excel gibi bilgisayar programlarında kullandığımız işaretlerin başında gelir. Hazırladığımız sunumlarda, ödevlerde Word ve Excel de bu...

Sonsuzluk İşareti (∞) Klavyede Nasıl Yapılır ve Kopyala

Sonsuzluk işareti (∞), bir diğer adıyla lemniskat eğrisi, başı ve sonu olmayan, sonsuza kadar var olacak anlamında kullanılan bir simgedir. Bu işaretinin...

Türk Telekom Müşteri Hizmetleri Hızlı Bağlanma Güncel

Türk Telekom kullanıcıları herhangi bir soruları olduğunda ya da bir sorunla karşı karşıya olduğunda internetten Türk Telekom müşteri hizmetlerine hızlı bağlanma ...

Son Yorumlar