Kapat
Sponsor Reklamlar
Sponsor Reklamlar
iPhone Şarjın Erken Bitmesi Sorunu
ios 296 views 0

iPhone Şarjın Erken Bitmesi Sorunu

iPhone Şarjın Erken Bitmesi Sorunu

Apple firması iOS 11 sürümünü yayınlandıktan sonra birçok olumsuz geri bildirim ile karşılaşmıştır. Bu geri bildirimlerin başında iPhone cihazların hızlı şarj bitme sorunu vardır.

iPhone cihazlara gelen iOS 11 sürümü ile birlikte Apple firmasının getirdiği birçok yenilik bulunmaktadır. Bu yeniliklerin başında mobil veri bağlantı kısayolunun denetim merkezine eklenmesi gelmektedir. Ancak denetim merkezindeki ksıayollarla ilgili olarak da pek çok kullanıcı sıkıntı yaşamaktadır..

iPhone telefon ekranını kapatan bir kullanıcı tekrar açtığında denetim merkezinde Wi-Fi, mobil veri ve Bluetooth özelliklerinin açık olduğunu fark etmektedir. Bu denetim merkezindeki bu kısayolların kendiliğinden açık olması sorunundan dolayı iPhone kullanıcıların telefonlarının hızlı bir şekilde şarjının tükendiği gözlenmiştir. Apple firması bu sorunun giderilmesi için iOS 11.0.1 sürümünü yayınlamış olsa da bu sürümde de şarjın hızlı bitmesi sorunu çözülememiştir.

Bu sorunların çözümü için Apple firmasının büyük bir özveri ile çalıştığı bildirilmektedir. iPhone kullanan pek çok kullanıcının ise taşınabilir şarj aleti yani Powerbank aldığı bilinmektedir.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.