Kapat
Sponsor Reklamlar
iPhone Ses Seviyesi Nasıl Yükseltilir?
ÇözümNet 22 views 0

iPhone Ses Seviyesi Nasıl Yükseltilir?

Akıllı telefon kullanıcılarının en büyük zevklerinden bir tanesi de müzik ve ses özelliklerini kullanmaktır. Gerek kulaklıkla gerekse sesli ortamda müzik dinlemek isteyenlerin ses seviyesini ayarlamaya çalışmaları ise her model telefon için müzik kalitesi anlamında fazlasıyla önemlidir. Ses performansı konusunda ise en fazla merak edilen konuların başında iPhone Ses Seviyesi Nasıl Yükseltilir? sorusu gelmektedir. Her telefon modelinin yapısal farklılıklarından kaynaklı küçük değişiklikleri olsa da hemen hemen aynı menü üzerinden ses işlemleri tüm serilerde kolaylıkla yürütülebilmektedir.

iPhone Ses Seviyesi Yükseltme İçin Adımlar

Yolda yürürken, uzun yolculuklar sırasında, ders çalışırken veya özel bir gün kutlarken bile sanılandan daha fazla gerekli olan ses performansı için iPhone serilerinde dışarıdan bir müdahaleye gerek kalmadan menüler üzerinden ses yükseltmek mümkündür. Bunun için iPhone menüsünden ayarlar sekmesine geliniz. Bu adımdan sonrası farklı serilerde değişiklik gösterse de benzer isimler üzerinden yapıldığını bilmeniz işlem açısından kolaylık sağlayacaktır. Ayarlar sekmesi içinde bulunan EQ menüsüne dokununuz. Bahsedilen menünün özelliği sesin bozulmadan yüksek veya alçak değerde yani uygun şekilde çalınmasına yardımcı olmaktır. Müzik literatüründe de bilinen bir kavramdır.iPhone Ses Seviyesi Nasıl Yükseltilir?

Geç Vakit Menüsüne Doğru

EQ menüsü üzerine geldiğinizde akustik, bas yükseltme ve azaltma, caz, dans, derin, düz, elektronik, geç vakit, hip hop, klasik gibi sıralanabilen bir dizi seçenekli ekran karşınıza gelecektir. Bu ekrandan geç vakit olanı seçiniz ve menünün yeni ayarı kayıt altına aldığından emin oldukta sonra ekrandan çıkınız. Ardından ses seviyesinin düzelip düzelmediğini test edebilirsiniz.

İşe Yaramaması Halinde

Bu veya benzer işlemleri izledikten ve ses seviyesini test ettikten sonra işe yaramadığını fark edebilirsiniz. Menüler genel anlamda başka teknik bir sorunu olmayan ve buna rağmen ses seviyesi düşük olan telefonlar için başarılı sonuçlar sağlamaktadır. Aksi durumda telefonunuzun teknik özelliklerine bakınız. Teknik özelliklerin yazılı olduğu garanti ve dökümanlar kısmından da çözülmemesi halinde en yakın servis veya garantiye götürerek bir sorun olup olmadığına baktırmanız önerilir. Ayarlar sekmesi ile bilmeden fazla oynamak kesinlikle önerilmemektedir.

super icerik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.