Blog

iPhone Sıfırlama Nasıl Yapılır

iPhone’unuzu silmek ve fabrika ayarlarına sıfırlamak sorunları gidermek için iyi bir yoldur. Herhangi bir sorunla karşılaşıldığında veya cihazın satım işlemleri yapılacağında üzerinde depolanan tüm hassas verileri silmeniz kesinlikle çok önemlidir.

Aksi halde bir alıcı, sosyal medya hesapları, ele geçmesini istemediğiniz parasal işlemler, kişisel fotoğraflarınıza ve videolarınıza erişerek, özel anlarınıza göz atmalarını veya kimliğinizi çalmalarını sağlayabilir. iPhone Sıfırlama Nasıl Yapılır sorusu ile ilgili geniş bir bilgiyi burada bulabilirsiniz.

Ayrıca bakınız: iPhone’a müzik nasıl atılır?

iPhone Sıfırlama Nasıl Yapılır Yapılacak İşlemler

iPhone Sıfırlama Nasıl Yapılır
iPhone Fabrika Ayarlarına Döndürme Nasıl Yapılır

Cihazınızı tamamen silmek istiyorsanız, atmanız gereken birkaç adım vardır. İşe cihazınızı yedekleyerek başlayın. Öncelikle yedeklemeye hazır olduğunuzdan emin olun. İOS cihazınızı yedeklemek için iCloud’u kullanabilirsiniz. Bu işlemler için programda yedeklemeye gidin ve özelliğin etkin olarak çalışmasını sağlayın. Son yedeklemenin ne zaman çalıştırıldığını görmek için tarih ve saatin görüntülenmesi gereken Şimdi Yedekle seçeneğinin altına bakın. Daha önce bir yedekleme yapmadıysanız Şimdi Yedekle düğmesine dokunup talimatları izleyin.

1-iPhone sıfırlama için Ayarlar> Genel> Sıfırla öğesine gidin ve ardından Tüm İçeriği ve Ayarları Sil öğesini seçin.

2-Ayarladıysanız, şifrenizi girdikten sonra, iPhone’u silme seçeneği ile birlikte bir uyarı kutusu görünecektir.

3-İşlemi onaylamak için Apple ID şifrenizi girmeniz gerekecek, ardından iPhone her şeyi depodan silecek ve cihazı ilk kullandığınızda gördüğünüz başlangıç ​​kurulum ekranına geri dönecektir.

4-Ayrıca iPhone’unuzu iTunes üzerinden tamamen başlangıç ayarlarına alabilirsiniz.

iPhone Sıfırlama Ne İşe Yarar?

Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi, kilitlenmesi veya donması veya tanımlayamadığınız sorunlardan muzdarip olması durumunda iPhone sorunları gidermenize de yardımcı olabilir. Modern elektronik cihazlar çok karmaşıktır ve çözülemeyecek bir duruma sokabilirler. Bir cihazı sıfırlamak ve silmek, cihazın bir döngüde sıkışmasına, durgun görünmesine veya performansı olumsuz etkilemesine neden olan sorunları ortadan kaldırabilir.

iPhone’unuzu sildikten sonra geri yükleme

Kullanmaya devam etmeyi düşündüğünüz telefonun içeriğini silinmişse, içeriği telefon yedeklemenizden geri yükleyebilirsiniz. Bu iş için Yeni iPhone Olarak Ayarla, iCloud Yedeklemesinden Geri Yükle veya iTunes yedeklemesinden Geri Yükle gibi üç seçeneğiniz bulunmaktadır. Bu nedenle iCloud seçeneğini belirleyin ve iCloud hesap ayrıntılarını girin. Şartlar ve koşulları kabul ettikten sonra, iPhone’unuz tüm verilerinizi geri yüklemeye başlar.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu