Blog

iPhone Şifremi Unuttum (App Store Şifremi Unuttum)

iPhone şifremi unuttum diyorsanız ve App Store gibi platformlara erişmekte zorluk yaşıyorsanız, izlemeniz gereken bazı yollar bulunuyor demektir. Şifrenizi öğrenmeden veya sıfırlamadan Apple hizmetleri üzerinde hiçbir etkinlik gerçekleştiremeyeceğiniz için, iPhone Apple ID ismi verilen hesabınızı gözden geçirmeniz gerekir. Bizler de bu içeriğimizde iPhone şifremi unuttum işlemi nasıl yapılır sorusuna yanıt vermeye çalışacağız.

iPhone Şifremi Unuttum

iPhone telefonunuzu kurarken bir iCloud hesabı oluşturmanız gerekir ve bunun yanında aldığınız tüm güvenlik önlemleri iCloud içerisinde barındırılır. Herhangi bir yere erişmekte sorun yaşıyorsanız direkt olarak iCloud şifrenizi kullanmanız gerekir ve bu şifreyi unuttuysanız sıfırlama işlemini yapmanız zorunludur.

Şifre sıfırlama işlemi oldukça kolay olmakla birlikte bazı bilgileri bilmeniz halinde kolayca şifrenizi sıfırlayabilmeniz mümkün olmaktadır. Fakat bu problemle birden fazla kez karşılaşmanız hesabınızın kilitleneceği anlamına geldiğinden dikkatli olmanızda fayda var.

iPhone Şifremi Unuttum
iPhone Şifremi Unuttum

Apple ID Şifresi Sıfırlama

Apple ID şifrenizi sıfırlamak ve yeni bir şifre belirlemek için bir kurtarma e-postası veya iki faktörlü doğrulama tanımlamış olmanız gerekir. Eğer bu iki duruma da sahip değilseniz, sizin hazırlamış olduğunuz güvenlik sorularını doğru bir şekilde cevaplamanız istenir. Bunların hiçbirine ulaşamamanız halinde maalesef destek ile iletişime geçmeniz gerekir ve bu süreç oldukça uzun ve zorlayıcı olabilir. Eğer yukarıda bahsettiğimiz sistemlerden birine sahip olduğunuzu düşünüyorsanız aşağıdaki adımları uygulayarak Apple kimliğinizin şifresini sıfırlayabilirsiniz.

  • iForgot Apple https://iforgot.apple.com/password/verify/appleid adresine gidin.
  • Apple kimliğinizi girin ve ilerleyin. (iCloud hesap adresiniz)
  • Karşınıza gelecek olan ekrana telefon numaranızı girin.
  • Karşınıza gelecek olan ekrana kurtarma e-posta adresinizi girin.
  • Güvenlik sorunuz mevcutsa doğru cevaplamaya çalışın ve ilerleyin.
  • Hangi kurtarma yöntemini tercih ettiyseniz ona göre kontrolleri gerçekleştirin. Mail adresi verdiyseniz posta kutunuzu, telefonunuzu verdiyseniz mesajlarınızı kontrol ederek gelen linke tıklayın.
  • Açılacak olan linke yeni şifrenizi iki kere girin ve ilerleyin.

Bu işlemlerden sonra bağlı olduğunuz tüm cihazlardan otomatik olarak çıkış yapılacak ve yeni şifre ile giriş istenecektir. Böylece şifrenizi sıfırladığınız için yeni belirlediğiniz şifre ile hesaplarınıza ulaşabileceksiniz. Bu yöntemler işe yaramıyorsa direkt olarak Apple Destek ile iletişime geçmeniz gerekebilir.

Apple ID Şifresi Sıfırlama
Apple ID Şifresi Sıfırlama

Umarız içeriğimiz sayesinde iPhone şifrenizi sıfırlamayı ve App Store gibi uygulamalarınıza erişim sağlamayı başarabilmişsinizdir. Bir daha böyle bir sorunla karşılaşmamak adına şifrenizi belirli periyodlarla değiştirmeyi ve bir yere not etmeyi unutmayın. Ayrıca Apple Music Nasıl Kullanılır? başlıklı içeriğimizi de incelemek isteyebilirsiniz.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu