Blog

iPhone Sim Kilidi Kaldırma 2021

Telefonunuza taktığınız tüm hatlarda bir şifre bulunmaktadır. Bu şifreye de SIM Kodu adı verilmektedir. Her cihazınızı açtığınızda şebekeye bağlanabilmek için bu SIM kodunu girmeniz gerekmektedir. Bu kodu girmemeniz veya yanlış girmeniz halinde telefonunuzu kullanabilseniz bile arama yapamaz, mesaj atıp alamaz ve internete bağlanamazsınız.

Bu da telefonun hiçbir öneminin kalmaması anlamına gelmektedir. Fakat her telefonu açtığınızda bu kodu girmek yorucu ve sıkıcı olabilmektedir. SIM şifresini aklında tutamayan ve yazmaktan bunalan kişiler için ise bu şifreyi yazmadan telefonunuzu açma imkânı bulunmaktadır. Eğer iPhone marka bir telefona sahipseniz ve SIM kartı şifrenizi kaldırmak istiyorsanız doğru içerikte bulunuyorsunuz.

Ayrıca bakınız: iphone uyku modu kapatma nasıl yapılır?

iPhone Sim Kilidi Kaldırma

SIM Kartlarında bulunan şifre oldukça önemlidir. Hem güvenliğiniz açısından hem de telefonunuzun başka kişilerin elinde kötü amaçlarla kullanılmaması açısından SIM kilidi kullanılmalıdır. Fakat yine de kaldırmak istiyorsanız birkaç dakikalık işlemle bunu tamamen kaldırabilirsiniz. iPhone telefonunuzda ise SIM Kartı kilidini kaldırmak için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

  • Telefonunuzu açın ve menüden “Ayarlar” uygulamasına tıklayın.
  • Ayarlar uygulaması içerisinde “Telefon” sekmesini bularak dokunun.
  • Sayfayı aşağıya kaydırın ve “SIM PIN” seçeneğini bulun.
  • Aktif olan “SIM PIN” seçeneğini kapalı hale getirin.

Bu işlemleri yaptıktan sonra SIM kartınızda bulunan şifreyi bir daha girmenize gerek kalmayacaktır. Fakat daha sonrasında isterseniz tekrar SIM kartınızın şifresini aynı noktadan aktif hale getirebilirsiniz. Ayrıca aynı sayfa içerisinden yeni bir PIN kodu belirleyebilir ve değiştirebilirsiniz.

SIM Kodunu Önemseyin

SIM kodunuzu kaldırmanız halinde hiçbir telefonda da SIM kodunuz sorulmayacaktır. Bu güvenliği tamamen kaldırmaktadır. Bu yüzden SIM kodunuzu kaldırmadan önce bir kez daha düşünmenizi öneririz.

SIM kodunuzu belirlerken de şifrenizi unutmayacağınızdan emin olun. Aksi taktide bir daha SIM kartınızı kullanamayabilirsiniz. Telefonunuzu ilk açtığınızda sorulan PIN kodunu 3 kez yanlış girmeniz halinde şifreniz iptal olur ve size PUK kodu sorulur. Bu kodu aldığınız hattın kutusunun arkasında bulabilirsiniz. Eğer bunu da bulamazsanız operatörünüzden yardım almanız gerekecektir.

Umarız içeriğimiz sayesinde iPhone telefonunuzda SIM kodunuzu nasıl kaldırıp tekrar aktif hale getireceğinizi öğrenmiş ve SIM kodunun önemini anlamışsınızdır.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu