Blog

iPhone Telefonum Açılmıyor Kesin Çözüm

iPhone telefonum açılmıyor gibi durumlar nadiren de olsa iphone cep telefonu kullanıcılarının karşılaştığı sorunlardan bir tanesidir. iPhone telefonunuzun açılmaması sorununu bazı adımları izleyerek kısa süre içerisinde çözebilirsiniz.

Öncelikle iPhone marka telefonunuzun çok sıcak ya da çok soğuk bir ortamda kalması durumunda telefonun kendini koruma durumuna alması gibi bir şey olabilir. Ortamdaki ısı derecesinden emin olmakta ve iPhone ekranında herhangi bir uyarı olup olmadığını kontrol etmek gerekiyor. Bu kontrolden sonra hala iPhone telefonum açılmıyor sorununu yaşıyorsanız uygulayabileceği bazım çözüm önerileri bulunmaktadır. iPhone tasarımı ve işletim sistemi ile güncellenen bir telefon olduğu için farklı işlemler uygulanması gerekmektedir.

iPhone Telefonum Açılmıyor Durumunda Yapılması Gerekenler

iPhone Telefonum Açılmıyor
iPhone Telefonum Açılmıyor

iPhone 8 ve üstü modellerde sesi aç düğmesine basıp çekerek daha sonra sesi kıs düğmesine basıp çekerek ve diğer yandaki telefonu aç düğmesine basılı tutarak Apple logosunu görene kadar telefonun açılmasını beklemek gerekiyor.

iPhone 7 ve 7 Plus telefonlarda ise yan düğme ile sesi kısma düğmesine aynı anda 10 saniye süreyle basılı tutmakta telefonun açılmasını sağlayabilirsiniz.

iPhone 6S ve altı modellerde ise ekran düğmesi ile telefonun üst yada yan tarafında bulunan açma düğmesine 10 saniye boyunca basarak da telefonunuzu açabilirsiniz.

Bu işlemden sonra halen iPhone telefonum çalışmıyor sorununu hala yaşıyorsanız başka uygulayabileceğiniz işlemlerde bulunmaktadır.

iPhone Telefonunu Güç Kaynağına Bağlamak

Batarya ile alakalı bir sorundan ötürü de iPhone açılmıyor olabilir. Bu durumda telefonun orijinal şarj aletiyle en yakın güç kaynağına bağlanması gerekiyor. Eğer birkaç dakika beklemenin ardından şarj oluyorsa telefonu yeniden açmaya çalışılabilir. Eğer teknik bir sorun yoksa telefon sorunsuz açılır.

Bunun haricinde 1 saati aşkın bir süre telefondan halen şarj olmuyor uyarısı geliyorsa bu durumda şarj aleti ve kablosu mutlaka kontrol edilmelidir. Sorun yoksa başka bir şarj aletiyle de denemekte fayda vardır.

Yapılan İşlemlere Rağmen iPhone Telefonum Açılmıyor

Yapılan işlemlere rağmen halen iPhone telefonum açılmıyor sorununu yaşıyorsanız en yakın Apple mağazasına ya da telefon ile Apple firmasını arayarak arıza kaydı oluşturmalıdır. Daha sonra sorunun kısa sürede çözülmesi için gerekli adımlar firma tarafından mutlaka atılır.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı