Blog

iPhone Telefonum Açılmıyor Kesin Çözüm

iPhone marka telefon sahibi kullanıcıların telefonunun açılmaması gibi durumlarda bazı adımları izleyerek sorunu kısa süre içerisinde çözebilirler. Öncelikle telefonun çok sıcak ya da çok soğuk bir ortamda kalması durumunda telefonun kendini koruma durumuna alması gibi bir şey olabilir.

Ortamdaki ısı derecesinden emin olmakta ve iPhone ekranında herhangi bir uyarı olup olmadığını kontrol etmek gerekiyor.

Bu kontrolden sonra hala iPhone telefonum açılmıyor diyen kişilerin uygulayabileceği bazım işlemler bulunuyor. iPhone tasarımı ve sistemi ile güncellenen bir telefon olduğu için farklı işlemler uygulanması gerekiyor.

Ayrıca bakınız: iPhone yakınlık sensörü çalışmıyor sorunu ve çözümü

iPhone Telefonum Açılmıyor Ne Yapabilirim

iPhone 8 ve üstü modellerde sesi aç düğmesine basıp çekerek daha sonra sesi kıs düğmesine basıp çekerek ve diğer yandaki telefonu aç düğmesine basılı tutarak Apple logosunu görene kadar telefonun açılmasını beklemek gerekiyor.

iPhone 7 ve 7 Plus telefonlarda ise yan düğme ile sesi kısma düğmesine aynı anda 10 saniye süreyle basılı tutmakta telefonun açılmasını sağlayabilir.

iPhone 6S ve altı modellerde ise ekran düğmesi ile telefonun üst yada yan tarafında bulunan açma düğmesine 10 saniye boyunca basarak da telefon açılabilir.

Bu işlemden sonra halen iPhone telefonum çalışmıyor diyecek kişilerin başka uygulayabilecekleri işlemlerde bulunuyor.

iphone telefonum acilmiyor
iPhone Telefonum Açılmıyor

iPhone Telefonunu Güç Kaynağına Bağlamak

Batarya ile alakalı bir sorundan ötürü de iPhone açılmıyor olabilir. Bu durumda telefonun orijinal şarj aletiyle en yakın güç kaynağına bağlanması gerekiyor. Eğer birkaç dakika beklemenin ardından şarj oluyorsa telefonu yeniden açmaya çalışılabilir. Eğer teknik bir sorun yoksa telefon sorunsuz açılır.

Bunun haricinde 1 saati aşkın bir süre telefondan halen şarj olmuyor uyarısı geliyorsa bu durumda şarj aleti ve kablosu mutlaka kontrol edilmelidir. Sorun yoksa başka bir şarj aletiyle de denemekte fayda vardır.

Yapılan İşlemlere Rağmen iPhone Telefonum Açılmıyor

Yapılan işlemlere rağmen halen iPhone telefonum çalışmıyor diyen kişiler en yakın Apple mağazasına ya da telefon ile Apple firmasını arayarak arıza kaydı oluşturmalıdır. Daha sonra sorunun kısa sürede çözülmesi için gerekli adımlar firma tarafından mutlaka atılır.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu