Blog

iPhone Uyku Modu Kapatma Nasıl Yapılır?

Bu konumuzda iPhone telefonlarda uyku modunu nasıl kapatacağınızı göstereceğiz. iPhone ile uyuma ve uyanma saatlerinizi ayarlayabilirsiniz. Böylece hem telefonunuzu kullanmanızı kontrol altında alabilir hem de düzenli bir uyku düzeni oluşturabilirsiniz.

Fakat bazen bu ayarları değiştirmeniz veya iptal etmeniz gerekebilir. Uyku modunuz açıkken telefonu kullanımınız kısıtlanır ve arayan kişiler size ulaşamayabilir. Bu gibi durumlar can sıkıcı olmaya başladıysa uyku modunu kapatma zamanınız gelmiş demektir.

İlginizi çekebilir: iPhone ön bellek temizleme

iPhone Uyku Modu

iPhone içerisinde bulundurduğu Sağlık uygulaması sayesinde birçok konuda kişilere yardım sağlamaktadır. Düzenli bir iPhone kullanıcısı iseniz bu uygulamayı da mutlaka kullanmalısınız. Bu uygulamanın içerisinde bulunan Uyku ayarları sayesinde de uyuyacağınız ile uyanacağınız saatleri belirleyebilir, düzenleyebilir ve uyku düzeni oluşturabilirsiniz. İstediğiniz her türlü ayarı yapabilir ve istediğiniz zaman uyku ayarlarınızı duraklatabilir ve silebilirsiniz. Biz bu içeriğimizde daha önce bir uyku planı oluşturduysanız bunu nasıl durduracağınızı ve kaldıracağınızı göstereceğiz.

iphone uyku modu kapatma 1
iphone uyku modu kapatma

iPhone Uyku Modu Kapatma ve Düzenleme

iPhone uyku modu isteklerinize göre birçok farklı açıdan özelleştirilebilir. Ayrıca istediğiniz zaman mevcuttaki uyku modunuzu kapatıp açabilmeniz mümkündür. Aktif olarak kullandığınız uyku modunu geçici süreliğine kapatmak istiyorsanız aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

 • iPhone telefonunuzu açın ve menüden “Sağlık” uygulamasına tıklayın.
 • Açılan sayfada “Göz At” butonuna basarak “Uyku” sekmesine giriş yapın.
 • Durdurmak istediğiniz uyku planına tıklayın.
 • Bu sayfa içerisinde “Ayrıntılı Plan ve Seçenekler” yazısına tıklayın.
 • Sayfanın en başında bulunan “Uyku Planı” butonunu pasif hale getirin.

Bunun yanında aynı sayfa içerisinde uyku saatlerinizi düzenleyebilir, uyku modu açıkken telefonun hangi modda beklemesi gerektiği gibi ayarları yapabilirsiniz. Tamamen uyku modunu kapatmak istemiyorsanız bu ayarları mutlaka incelemelisiniz.

iPhone Uyku Modunu Kalıcı Olarak Kapatma

Uyku modunu bir daha kullanılmamak üzere silmek oldukça kolay bir işlemdir. Fakat bu işlemi yaptıktan sonra geri alamayacağınızı ve isterseniz daha sonra yeni bir uyku planı oluşturmanız gerektiğini unutmayın. Uyku modunuzu tamamen silmek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

 • iPhone telefonunuzu açarak menüden “Sağlık” uygulamasına girin.
 • Göz at tuşuna basarak Uyku sekmesine girin.
 • Silmek istediğiniz uyku planınıza tıklayın.
 • Uyku planı içerisinde “Ayrıntılı Plan ve Seçenekler” yazısına tıklayın.
 • Ayrıntılı Plan sayfası içerisinde “Düzenle” yazısına tıklayın.
 • Sayfayı en aşağıya kaydırın ve “Uyku Planını Sil” butonuna basın.

Bu işlemleri yaptıktan sonra uyku planınız tamamen silinecek ve bir daha aktifleşmeyecektir. Böylece bu sistemden ve barındırdığı tüm özelliklerden ayrı bir şekilde telefonunuzu kullanabileceksiniz. İsterseniz daha sonra tekrar yeni bir uyku planı oluşturabilirsiniz. Umarız içeriğimiz sayesinde Uyku modu özelliğini daha iyi kullanabilmiş ve durdurma, kapatma gibi özelliklerin nasıl yapılacağını anlayabilmişsinizdir. Yine de uykunuzu önemsemeyi unutmayın!

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu