Blog

iPhone Video İndirme Yöntemleri

iPhone cep telefonunuza istediğiniz videoları indirme için bir çok farklı yöntem bulunmaktadır. iPhone dış bağlantılara oldukça kapalı bir telefon modeli olduğu için video indirmek diğer cihazlardaki kadar kolay değildir. Ayrıca yapacağınız indirmeleri cihazınız zararlı olarak algılayarak silebilir. Fakat bizler bu içeriğimiz iPhone video indirme yöntemlerini sizlerle paylaşacak ve telefonunuza daha sonra internetsiz izleyebileceğiniz videoları nasıl indirebileceğinizi göstereceğiz.

iPhone Video İndirme Yöntemleri

İnternet üzerinde video veya film izlemek ciddi seviyede internetinizden harcamanıza sebep olur. Ancak evinizde videoları indirerek dışarıda internetsiz bir şekilde bunları izleyebilmeniz mümkündür. Android telefonlarda çok daha kolay bir şekilde video indirme işlemi yapılıyor olsa da iPhone için farklı yöntemler denemeniz gerekebilir. Buna rağmen iPhone video indirme yöntemleri de oldukça fazladır ve hepsini gönül rahatlığıyla uygulayabilirsiniz.

iPhone cihazınıza video indirmek ve daha sonrasında izlemek istiyorsanız, direkt olarak indirebileceğiniz bir uygulamanın olmadığını baştan belirtelim. Bunun yerine tarayıcınız üzerinden, ücretli üyeliklerle veya manuel kayıt yöntemleri ile videonuzu indirebilir ve daha sonrasında izleyebilirsiniz. Bu yöntemlerin her birini alt başlıklarımızda inceleyebilir ve kendinize uygun yöntemi belirleyebilirsiniz.

iPhone Video İndirme Yöntemleri
iPhone Video İndirme Yöntemleri

Üçüncü Taraf Sitelerle Video İndirme

Bugün Youtube, Instagram, Facebook ve Twitter gibi platformlar üzerinde bulunan videoları indirebileceğiniz birçok üçüncü taraf site bulunmaktadır. Bu sitelerin çoğu güvenilmez olduğu için tercih edilmemektedir ancak en hızlı ve kaliteli indirme işlemlerini de bu siteler yapmaktadırlar. Sizler de sitelerden birine girerek, sosyal medyada bulunan video linklerini yapıştırabilir ve hemen indirme işlemine başlayabilirsiniz. En çok kullanılan video indirme siteleri şöyledir:

 • Savefrom.com (Facebook, Youtube, Instagram, TikTok ve Twitter videoları indirilebilir)
 • QDownloader.io (Youtube videoları indirilebilir)
 • Getfvid
 • Downloadvideosfrom
 • Y2Mate
 • SSYoutube.com
 • Youtube Video Master

Bu sitelere telefonunuzda bulunan Safari tarayıcısı üzerinden erişebilirsiniz. Sosyal medya kanallarından alacağınız içeriklerin adreslerini site içerisindeki bölümlere yapıştırarak dönüştürme işlemini başlatabilirsiniz. Daha sonrasında otomatik olarak indirme işlemi başlar ve indirme tamamlandıktan sonra Safari ayarları içerisinde yer alan “İndirilenler” klasöründe videonuzu görüntüleyebilirsiniz.

Üçüncü Taraf Sitelerle Video İndirme
Üçüncü Taraf Sitelerle Video İndirme

Youtube Premium ile Video İndirme

İllegal veya güvensiz yöntemler yerine videolarını indirmek istediğiniz platformların ücretli üyeliklerini satın alarak indirme işlemlerini gerçekleştirebilmeniz de mümkündür. Bunlardan en çok bilineni ve kullanılanı ise Youtube Premium üyeliğidir. Bu üyelik sayesinde Youtube üzerinde beğendiğiniz videoları indirebilir ve internetsiz bir şekilde daha sonrasında izleyebilirsiniz. Bunun yanında Spotify gibi platformların da benzer özellikleri bulunmaktadır.

Youtube Premium ile Video İndirme
Youtube Premium ile Video İndirme

Ekran Kaydedici ile Video Kaydetme

iPhone telefonlar içerisinde kurulumla birlikte gelen ekran kaydedici özelliği bulunmaktadır. Bu özellik sayesinde beğendiğiniz bir videoyu internete bağlıyken kaydedebilir ve daha sonrasında tekrar izleme fırsatı bulabilirsiniz. Ancak bunun için indirmek istediğiniz videoyu baştan sona oynatmanız ve bu süre zarfında ekran kaydedicinizi açık tutmanız gerekmektedir.

 • Kaydetmek istediğiniz videonun sayfasını açın.
 • Ekranı yukarı kaydırın ve “Ekran Kaydı” butonuna tıklayın.
 • Geri sayımdan sonra videoyu başlatın ve bitmesini bekleyin.
 • Video bittikten sonra tekrar ekranı yukarı kaydırın ve kayıt butonuna tıklayın.

Bu adımlardan sonra istediğiniz videoyu anlık olarak kaydetmiş olursunuz ve galerinize girerek ekran kayıtları içerisinde videonuzu bulabilirsiniz. Ancak ekran kaydı diğer video indirme yöntemlerine göre daha kalitesiz bir sonuç sunabilir. Buna rağmen tamamen güvenilir ve basit olduğu için özellikle kısa videolarınızda bunu kullanabilirsiniz.

Ekran Kaydedici ile Video Kaydetme
Ekran Kaydedici ile Video Kaydetme

iCloud üzerinden Videoları Aktarma

iPhone üzerinden video indirmek veya kaydetmek oldukça zorlayıcı geldiyse ve bu işi yapacağınızı düşünmüyorsanız, bilgisayarınıza veya başka bir cihazınıza indirdiğiniz videoları iPhone telefonunuza aktarabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey videoları indirmiş olduğunuz cihaz üzerinden Apple sayfasına girmek ve iCloud hesabınızla giriş yapmaktır. Daha sonrasında iCloud depolamanıza videoyu yükleyerek telefonunuzda görüntüleyebilir ve izleyebilirsiniz. Herhangi zararlı bir yönü de olmayan bu yöntem sayesinde iki farklı cihaz kullanacak olsanız da sorunsuz bir şekilde indirdiğiniz videoları iPhone telefonunuzda görüntüleyebilirsiniz.

iCloud üzerinden Videoları Aktarma
iCloud üzerinden Videoları Aktarma

Umarız içeriğimiz sayesinde tüm iPhone video indirme yöntemleri hakkında fikir sahibi olabilmiş ve kendiniz de uygulayabilmişsinizdir. İndirdiğiniz videolar depolama alanı kaplayacağından işiniz bittiğinde silmenizi tavsiye ederiz. Aksi taktirde telefonunuz bazı performans sorunları yaşayabilir. Bunun yanında iPhone Safari Çerezleri Silme Nasıl Yapılır? başlıklı içeriğimizi de ziyaret edebilirsiniz.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu