Blog

iPhone Wi-Fi Kapanmama Sorunu ve Çözümü

iPhone Wi-Fi Kapanmama Sorunu ve Çözümü

iPhone marka telefon kullanan insanların iOS 11 sürümü ile birlikte bazı sorunlarla karşılaştıkları görülmektedir. iOS 11 sürümü ile birlikte Denetim Merkezi’ne kısayol olarak Mobil Veri Bağlantı eklenmiştir.

Denetim merkezinde birçok kısayolun bulunması iPhone kullanıcıları için son derece önemli bir özelliktir. iOS 11 sürümüne telefonlarını yükselten insanların şarjının hızla bittiğini gözlenmektedir. Şarjın hızlı bitmesi sorunun yanında Wi-Fi ya da Bluetooth kısayollarının ekranı kapatıp açtıktan sonra Denetim Merkezi’nde kendiliğinden açıldığı gözlenmektedir. Bu sorunun çözümü için Apple firmasının yeni bir iOS sürümü üzerinde çalıştığı bilinmektedir.

Wi-fi ve Bluetooth nasıl kapatılır?

Wi-Fi ve Bluetooth kısayollarını kapatmak istiyorsanız, kısa bir süreliğine bu işlemlerim Ayarlar’dan yapmanızı öneriyoruz. Ayarlar üzerinden kapatılan Wi-Fi ve Bluetooth, ekranı kapatıp açtığınızdan tekrardan kendiliğinden açılmamaktadır. iOS 11.0.1 sürümünde bu gibi sorunların çözülmesi beklenmiş ancak başarılı olamamıştır.

Apple firması bunun geçici bir sorun olduğunu ve üzerinde çalıştıklarını bildirmiştir. Ancak kullanıcıları bu sorunların hızlı şarj bitmesine neden olduğu için büyük bir sıkıntı yaşadıklarını dile getirmektedirler.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı