Kapat
iPhone X Şarj Değerlendirmesi
ios 205 views 0

iPhone X Şarj Değerlendirmesi

iPhone X Şarj Değerlendirmesi

Apple’ın piyasaya sürmesinden şimdiye kadar çeşitli testlere tabi tutulan ve belki de fiyatıyla en çok tartışılan ürün olan iPhone X ’in her özelliği hakkında değişik görüşler bulunuyor. Bunların başında gelen fiyatı ve ekranından ziyade bu yazıda değişik istatistiklere sahip şarj dolumundan ve tüketiminden bahsedeceğiz, kısaca pil performansını değerlendireceğiz.

Genel Bakış

Günlük kullanımda uzun süreli bir kullanım sağlayan 2716 mAh kapasiteli bataryası çoğu kullanıcıya yeterli gelmişti. İlginç bir detay olarak şunu belirtmek gerekir ki, iPhone X ’in kasasında tek parça gibi çalışan L şeklinde iki pil bulunuyor. iPhone 7’den günlük kullanımda iki saat daha fazla dayansa da, kendisinden daha küçük bataryaya sahip iPhone 8 Plus’tan bu konuda geride kalıyor.


Asıl kullanıcıların aklını karıştıran kısım ise iPhone X’in şarj dolum süresi. Segmentindeki Samsung veya LG gibi markaların cihazları, tam bataryayı yaklaşık 1,5 saatte doldururken iPhone X’in tam dolum süresi inanılmaz şekilde 3 saatten bile fazla.

Apple’ın Amacı Ne?

Rakiplerinin dolum süresi konusunda çok fazla gerisinde kalan iPhone X’in bu sorunu hızlı şarj adaptörü ile bir nebze çözülebilir. Fakat tahmin edebileceğiniz gibi ürün kutusundan bu tip herhangi bir adaptör çıkmıyor. Bu nedenle değerlendirmeye alınmamasının yanında, kullanıcıların aklına başka sorular getiriyor. Standartların çok ama çok üstünde bir dolum süresi ve sunulmayan bir hızlı şarj çözümü, şirkete müşteri kaybettirirken bazıları telefonu bu nedenle değerlendirmeye bile almıyor. Ortada fahiş bir fiyat da mevcutken bu tip başka eksiler de olması doğrusu şaşırtıyor.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.