Blog

iPhone’da Bulunmayan Bir Karakteri iPhone’a Yükleyebilir Miyim?

iPhone’da bulunmayan işaretleri, simgeleri, sembolleri ya da karakterleri iPhone’a yüklemek mümkündür. Bunun için izlenmesi gereken basit bir yöntem vardır. iPhone’da yüklü olmayan bir simgeyi, internetten sürekli kopyala yapıştır yapmak yerine iPhone’a yükleyerek daha kolay ve hızlı bir şekilde kullanabilirsiniz.

Sonsuzluk İşareti Nedir?

Sonsuzluk işareti, ilgili şeyin sonsuza kadar sürdüğünü gösteren bilimsel bir semboldür. Günümüzde çeşitli duygu ve düşünceleri ifade etmede kullanılır. Sonsuzluk işareti, klavyelerde “Alt” tuşuna basılı tutulurken “8734” sayısı tuşlanarak elde edilebilirken iPhone’da doğrudan bulunan bir ifade değildir. iPhone klavyesine sonradan eklenerek kullanmak mümkündür.

Sonsuzluk İşaretini iPhone’a Nasıl Yüklerim?

Yapılması gereken ilk işlem internetten hazır olarak sonsuzluk işaretinin (∞) kopyalanıp alınmasıdır. Bu işlemden sonra iPhone menüsünden Ayarlar’a girilmelidir. Ayarlar bölümünde Genel kategorisi bulunur. Genel kategorisinde iPhone için birçok değişiklik yapılabilmektedir. iPhone’a son eklenmiş yazılımlar buradan telefona yüklenebilir ya da iPhone Saklama Alanı gözlenebilir. Veyahut iPhone’un saat, tarih, klavye, dil, bölge ve sözlük ayarlarıyla oynanabilir.

Sonsuzluk işaretinin iPhone’a yüklenmesi için ise “Klavye” ayarı kullanılmalıdır. Klavye kısmına girildiği zaman ekranda birçok seçenek ve oynanabilir veri görülecektir. Yapılacak ekleme için “Metin Değiştirme” bölümüne girilmelidir.

Metin Değiştirme” kriteri iPhone’a yeni semboller eklenmesini sağlar. Bundan sonrası Metin Değiştirme kısmına girip iPhone’a sonsuzluk işareti verisini eklemek olacaktır. Bunun için Metin Değiştirme bölümüne girip “+” simgesine dokunulur. Çıkan ekranda “İfade” bölümüne sonsuzluk işareti (∞) kopyalanmalıdır. Sonsuzluk işareti kopyalandıktan sonra altta bulunan “Kestirme” kısmına sonsuzluk işaretini oluşturacak metin girilmelidir. “Kestirme” kısmına yazılacak metin ileride kullanıldığı zaman sonsuzluk işaretini ekrana getiren kısayol görevini üstlenecektir.

Ancak her zaman “sonsuzluk” sözcüğünü “sonsuzluk işareti” amacıyla kullanılmadığını göz önüne alıp bu alana direkt bir sözcük yazmaktan kaçınılmalıdır. Zira direkt eklenen bir isim, ileride kullanıldığında sonsuzluk işaretine dönüşecek ve yazı şeklinde değil işaret şeklinde görünecektir. Bu ayrım iyi yapılmalıdır. Bu yüzden direkt “sonsuzluk” sözcüğü yazmak yerine “.sonsuz.” şeklinde yazılan bir metinle bu ayrım sağlanmalıdır. Kestirme kısmına “.sonsuz.” yazıldıktan sonra işlem tamamlanmış olur. Artık iPhone’da “.sonsuz.” yazıldığı zaman ekrana sonsuzluk işareti (∞ ) gelecektir. Bu işlemi silmek için ise aynı şekilde “Metin Değiştirme” kısmına girdikten sonra ilgili alanı sola kaydırıp çıkacak olan “Sil” butonuna dokunmak yeterlidir. Bu şekilde, uygulanan karakter kodlaması silinmiş olur. Bu yöntem birçok çeşitteki sembol için kullanılabilir. Dikkat edilmesi gereken nokta eklenecek sembolün “Kestirme” alanına direkt kelime yazmamak, noktalama işaretleriyle özelleştirme ve kodlama yapmaktadır. Bu şekilde yanlışlıkla, istenmeyen kullanımlar engellenmiş olacaktır.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Web sitemize devam etmek için reklam engelleyiciyi kaldırınız.