iPhone

Iphone’da Instagram Video İndirme Nasıl Yapılır?

Tüm dünya üzerinde İnstagram uygulaması oldukça iyi bir konuma gelmiştir. İçerik yönünden zengin yelpazesi ile geniş bir kitleyi ele aldığını rahatlıkla görebiliyoruz. Dolayısıyla İnstagram uygulaması ile dilediğimiz fotoğrafları paylaşabiliyor, hikayeler yapabiliyor ve sevdiklerimizi takip edebiliyoruz. Hatta buna ek olarak uygulama da video paylaşma özelliği de yer alıyor. Birçok konuda farklı detaylar hakkında video temaları bulabilmektedir. İşte tam da bu nokta da insanlar bu videoları mobil cihazlarına indirmek istemektedir. Peki, ıphone’da ınstagram video indirme nasıl yapılır?

Instagram Video İndirme Nasıl Yapılır?

İnstagram uygulaması üzerinden fotoğraf ve video paylaşmak keyifli bir aktivite olarak gözükse de, birçok insan bu videoları cihazına kalıcı olarak indirmek istiyor. Ancak güvenlik politikaları gereğince, İOS işletim sistemi bu duruma izin vermemektedir.

Bu durumu elbette ki bazı uygulamalar çözebilmektedir. Bir iPhone mobil cihazı kullanıcıysanız, İnstagram da video indirmek aslında oldukça basittir. Telif hakkı yememek adına, belli videolar indirilmemektedir. Öncelikle cihazınıza video indirme aracını kurmanız gerekmektedir. Böylece bu kanal üzerinden indirmek istenilen video linkleri yapıştırılarak, indirme işlemi başlatılmaktadır.

İnstagram uygulamasında video indirmek için işte bazı uygulamalar şu şekildedir;

  • WizPost Repost Photo Video,
  • Repost for Instagram Photo Video No Watermark,
  • Quickly repost for instagram,

3 farklı uygulama sayesinde herhangi bir alternatifi tercih edebiliyoruz. Her birinin arayüzleri oldukça basittir. Bunun için yapılmak istenen işlemler, dakikalar içinde gerçekleştirebiliriz. Böylece hem de zamandan da tasarruf yapmış oluyoruz.

Instagram Üzerinden Direkt Video İndirmek

Instagram video indirme yapabilmek için yukarıda paylaşılan bilgiler doğrultusunda, herhangi bir video indirme uygulaması gereklidir. Maalesef ki IOS ve Android işletim sistemleri, direkt olarak video indirme imkanı sunmamaktadır. Bunu çok mantıklı sebepler ile İnstagram uygulaması engellemektedir.

Çünkü birçok insan çektiği benzersiz video ve fotoğrafları kendi hesaplarında paylaşmaktadır. Bu durumlar daha çok çalıntılara mahal vermektedir. Dolayısıyla ortaya hem telif hakkı hem de kişisel hak ihlali tarzında sorunlar ortaya çıkmaktadır. Bu konuda özellikle IOS sistemi oldukça katı davranmaktadır.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı